Хебър изпоти Ботев (Пловдив), но загуби

30.10.2022 17:13

СОФИЯ. Отборът на Хебър изпоти  Ботев (Пловдив), но в крайна сметка загуби от „канарите“ с 1:2 в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига. Първото попадение на стадион "Васил Левски" реализира Антоан Бароан от дузпа в 27-ата минута. В 57-ата минута Хлеб Бухал изравни резултата. В герой за "канарчетата" се превърна Виктор Генев, който донесе трите точки на своя тим десет минути преди края на мача.

За пловдивчани това бе първа победа като гост от началото на сезона. По този начин "жълто-черните" събраха актив от 16 точки, което ги поставя на 10-о място във временното класиране. Хебър пък остава на 14-а позиция с 11 пункта.

И двата отбора имаха своите опасни положения в мача. В 27-ата минута Мохамед Брахими бе съборен в наказателното поле от Петър Дебърлиев. Главният съдия Драгомир Драганов посочи бялата точка. Зад топката застана Антоан Бароан, който хладнокръвно заби поредния си гол в шампионата. В 57-ата минута символичните домакини изравниха резултата. Богомил Божуркин се справи с Димитър Тонев в наказателното поле, след което пусна пас по земя към Хлеб Бухал, който с майсторски шут матира Хидайет Ханкич. Само 5 минути по-късно Венсан Марсел стреля с глава от добра позиция, но нападателят не успя да нацели кълбото. Три греди удариха пловдивчани в рамките на 60 секунди. При ситуациите обаче бяха маркирани засади от страничния рефер. В 80-ата минута капитанът на гостите Виктор Генев вкара победния гол - опитният бранител засече майсторски с глава центриране от корнер и направи безпомощен Дебърлиев. До края нашите така и не успяха да върнат статуквото.

"За пореден мач ни вкарват не един, а два гола от статични ситуации. Не мога да не съм доволен от старанието на играчите, защото те дадоха всичко от себе си, но просто продължаваме да получаваме голове по един и същи начин", комуентира след мача Владимир Манчев. "Знам какво трябва да се промени, но сега нямаме време да го направим. Опитваме се да изсмучем всичко, което е възможно, от наличните футболисти, за да бъдем конкурентни", каза още наставникът на хебърци.

В следващия кръг Хебър ще гостува на Септември (София).

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов (30 - Сила), 38. Хлеб Бухал, 28. Осира Корнел. 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Гарсия, 3. Богомил Божуркин (88 - Лобов), 97. Венсан Марсел (ж. к.), 17. Арсенио Валпорт (46 - Есеола), 98. Георги Търтов (88 - Крумов), 77. Октай Хамдиев.

Ботев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев (ж.к.), 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току (86 - Чернев), 11. Антоан Бароан, 22. Реда Рабей (ж.к.), 23. Димитър Тонев (66 - Минков), 24. Йеспер ван Хеертум, 28. Елвис Ману (79 - Секулич), 44. Роберто Пунчец.