Хебър изпусна немския шампион

08.11.2022 22:04

БЕРЛИН. На косъм от победата бе волейболният шампион на България Хебър. Пазарджиклии почти спечелиха първия си мач от групите на Шампионската лига, след като взеха двата първи гейма, но в крайна сметка се разминаха с триумфа. Воденият от Камило Плачи отбор имаше и два мачбола при гостуването си на Берлин Волейс в Германия, но в крайна сметка не съумя да затвори мача в своя полза и отстъпи с 2:3 (25:23, 25:23, 17:25, 26:28, 12:15). Пазарджишкият тим си извоюва правото да участва в груповата фаза на най-силния турнир в европейския волейбол за втори пореден сезон, а драматичното поражение със сигурност ще тежи на Тодор Алексиев и съотборниците му.

Българите бяха по-добри от съперника в първите два гейма, които напълно заслужено спечелиха с един и същи резултат - 25:23. Третата част бе на сметката на домакините от Берлин, които намалиха изоставането си след 25:17, а преломен момент се оказа следващия четвърти гейм. В него Хебър се откъсна напред и буквално докосваше победата, водейки с 24:22. Българите обаче не съумяха да реализират нито един от двата си мачбола и загубиха тази част с 26:28, за да се стигне до тайбрек. Там всичко бе решено в полза на германците и в крайна сметка Хебър записа поражение след 12:15 в тази част и 2:3 в резултата.