Четвъртък, 02 Мар 2023

Във волейболен трилър Хебър загуби второто си домакинство в Шампионската лига

30.11.2022 21:18

В драматичен мач на обратите волейболният шампион на България Хебър загуби „на косъм“ след 2:3 (19:25, 20:25, 25:19, 25:22, 7:15) от турския вицешампион Халкбанк във второто си домакинство и третия си мач от групите на Шампионска лига от Група В.

Пред родната публика в зала "Васил Левски" хебърци на ръба на инфаркта не успяха да се справят с костеливия орех от Анкара, които имаха загуба и победа в групата и се бориха със зъби и нокти за победата. Турците, водени от Танер Атък, взеха първите две части и след това се вдигнаха психически за тайбрека.

Макар в началото да поведохме със 7:4., волейболистите на Халкбанк изравниха при 10:10. Нимир Абдел Азиз спря атака на Тодор Алексиев и турският вицешампион поведе с 11:10. 2 поредни точки за Хебър и "тигрите" от Пазарджик отново излязоха напред при 12:11. Нимир Абдел Азиз атакува по мрежата в аут - 13:11. Волейболистите на Халкбанк заиграха по-силно и поведоха с 4 точки при 20:16 при сервис на американския разпределител Мика Ма’а. Хегемонията на Халкбанк направи резултата 23:16. Блокада спря атака на Тодор Алексиев и Халкбанк спечели първата част с 25:19.

Вторият гейм започна добре за турците, които поведоа с 6:2 и Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Постепенно стопихме разликата за 10:10 и дори поведохме - 13:12. Анкарци обаче обърнаха резултата и се наложи Якопо Масари да насочи технично топката с две ръце в полето на Халкбанк, за да изравни - 14:14. Блокада спря атака на Якопо Масари и Халкбанк поведе с 3 точки при 17:14. Тодор Алексиев атакува в аут и гостите дръпнаха с 20:16. Ас на Симон Хирш - 19:23. Танер Атък взе прекъсване за турския вицешампион. Успешна атака през центъра за Мерт Матич и Халкбанк спечели втората част с 25:20.

Третата част започна по-добрата за нас част от мача. Макар гостите от Турция да дръпнаха със 7:4 в началото на третата част, след прекъсване за Хебър блокада на Тодор Алексиев намали разликата до 7:9, а аАс на Якопо Масари я стопи на една точка. Мощна атака на Тодор Алексиев изравни резултата при 11:11, а отново Алексиев отигра много трудна топка в атака за 12:11. Танер Атък взе прекъсване за турския тим. Ас на Петър Премович и 13:11. Якопо Масари отигра по пръстите на Нимир Абдел Азиз за 15:13, а ас на Мартин Симеонов доведе на таблото цифрите „16:13“. Червен картон за наставника на Халкбанк Танер Атък донесе още една точка за Хебър - 17:13 и Атък отново взе прекъсване за гостите. Троен български блок направи резултата 18:13. Хебър поведе с 22:17. Ас на Петър Премович и родният първенец стигна до геймбол при 24:18. Нимир Абдел Азиз би сервис в аут, който донесе успеха на Хебър с 25:19 в третия гейм.

„Тигрите“ взеха преднина и в началото на четвъртата част от мача. Алексиев атакува по блокадата за 5:4, а Премович реализира мощно по диагонала от зона 2 за 9:7. Ас на Илия Петков и 10:8. Тодор Алексиев атакува по острия диагонал от зона 4 за 11:9. Мощен сервис, след което последва и мощна атака на Нимир Абдел Азиз изравни резултата при 11:11. Якопо Масари игра по блокадата за 14:13. Хебър поведе с 20:18 след грешка на Нимир Абдел Азиз. При 22:21 в игра се появи Пламен Шекерджиев. Тодор Алексиев отигра стабилно в атака и домакините стигнаха до геймбол при 24:21. Танер Атък взе прекъсване за Халкбанк, но  Тодор Алексиев донесе победното 25:23 за Хебър в четвъртия гейм.

Гостите от Халкбанк поведоха с 3:0 след 2 аса в началото на решаващия тайбрек. Камило Плачи взе прекъсване, но това не успя да обърне хода на мача. Халбанк дръпна с 5:0, а преднината се увеличи при 8:2, преди двата тима да сменят игралните полета. Камило Плачи взе второто си прекъсване в тайбрека. Мика Ма'а  с ас направи 9:2 резултата за гостите, които стигнаха до мачбол при 14:7. Победната точка дойде след като успешна блокада неутрализира атака на Тодор Алексиев - 15:8 и край на мача.