И у дома Хебър не успя да се справи с берлинчани

12.01.2023 21:02

ПАЗАРДЖИК. Хебър и у дома не успя да се справи с немския шампион Берлин Рисайклинг Волейс и така вече има 5 мача без победа в груповата фаза на най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. В пълната с фенове зала „Васил Левски“ воденият от Камило Плачи тим отстъпи на съперника с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) в последното си домакинство от група В на надпреварата. Така хебърци остават четвърти в класирането с 2 точки (5 поражения), Берлин е трети с 8 точки (3 победи, 2 загуби).

Плачи даде шанс за изява на почти всички състезатели. Участие не взе наскоро възстановилият се от контузия Николай Николов.

В началото играта бе равностойна, но впоследствие гостите успяваха да се откъснат и да не позволят противодействие.  В първите две части берлинчани доминираха, както и в третия гейм. В последните минути обаче момчетата на Камило Плачи се мобилизираха и успяха да доближат съперника, но не бе достатъчно, за да се стигне до обрат.    Двата отбора тръгнаха равностойно в срещата (4:4), след което немският шампион взе водеща роля. Положението се запази до средата на гейма (14:11), постепенно преднината бе стопена, благодарение на блокадата и началния удар на пазарджиклии. Гостите обаче отново набраха инерция и отново оформиха преднина, която се запази до края. Така Берлин поведе в срещата.      Втората част тръгна идентично (3:3), след което състезателите на Седрик Енард се откъснаха в резултата. При 15:8 родните представители успяха да намалят значително дистанцията (15:12), но не успяха да преодолеят противника. Берлинчани продължиха да диктуват положението и спечелиха убедително гейма.    В третата част "тигрите" поведоха (3:1), след което немският шампион реализира четири поредни точки и взе водачеството. Играта отново продължи равностойно след 5:5, но гостите продължиха мобилизира.

Последният мач от груповата фаза на Шампионската лига за пазарджиклии е на 25 януари (сряда), срещу Халкбанк (Анкара).

Стартов състав на Хебър: Илия Петков, Якопо Масари, Александър Туш, Симон Хирш, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Теодор Салпаров - либеро (Мартин Симеонов, Трифон Лапков, Добромир Димитров, Иван Латунов).