Хебър загуби последната си контрола в Анталия

31.01.2023 08:18

АЛАНИЯ. Футболният тим на Хебър загуби с 1:2 от елитния украински Металист 1925 (Харков) последната си контрола от лагера в Турция. Попаденията вкараха Ногейра (35) и Островский (57) за украинците, а Октай Хамдієв (85) намали за крайния резултат в двубоя с попадение от дузпа.
До почивката Хебър имаше своите възможности, но шансът бе на страната на съперника. В 21-та минута Арсенио Валпорт излезе на чудесна позиция и стреля към вратата, но топката срещна
левия стълб на вратата на Металист. Малко след това силен удар на Георги Търтов бе блокиран от тяло на защитник пред самата голлиния на отбора от Украйна. В 35-та минута атака на Металист по левия фланг завърши с успоредно  подаване и гол на Ногейра, след който останата сериозни съмнения за засада.
През второто полувреме Хебър бе категорично по-добрият тим на терена и само малшансът лиши пазарджиклии от няколко попадения. На два пъти Ивайло Михайлов пропусна от добри позиции, Алекс Серано и Стоян Стоичков също имаха възможност да завършат резултатно последната фаза от атаката. Удар на Архан Исуф пък премина опасно над напречната греда. Хебър взе пак стигна до намаляване на резултата в 85-а минута, когато Октай Хамдиев бе съборен в пеналта на Металист и само реализира отсъдената дузпа за 1:2.
Състав на Хебър: Звонимир Микулич, Мусса Сила, Озира Корнел, Робърт Мазан, Камен Хаджиев, Венсан Марсел, Алекс Серано, Богомил Божуркин(к), Георги Търгов, Марк-Емилио Папазов, Арсенио Валпорт(Петър Дебърлиев, Ивайло Михайлов, Стоян Стоичков. Октай Хамдиев, Стилиян Тисовски, Николай Николаев, Филип Парутев).