Четвъртък, 07 Сеп 2023

Две шампионски титли за СК „Пентатлон“ на Държавното първенство по фехтовка

05.06.2023 11:20

Спортен клуб „Пентатлон“ спечели две шампионски титли на Държавното първенство по фехтовка (шпага), за мъже и жени в София.

Михаела Стефанова отново показа страхотната си форма и със стабилна игра заслужено спечели златния медал в индивидуалното състезание.

Кристина Денина се класира във финалната осмица и малко не й достигна, за да стъпи на почетната стълбичка.

В отборното състезание при жените момичетата на „Пентатлон“ в състав: Михаела Стефанова, Кристина Денина, Петя Петкова и Цветелина Тодорова, бяха неудържими в стремежа си да спечелят златните медали и заслужено вдигнаха купата на шампиона.

В състезанията при мъжете клубът участва с четерима състезатели, които се класираха за директните елиминации, показвайки значителен напредък.