Впечатляваща програма на традиционния събор в Црънча за Гергьовден
Впечатляваща програма на традиционния събор ...
 16.04.2024 12:23

Село Црънча подготвя традиционния събор по случай Гергьовден, който ще се състои на 6 май. Празненството ще започне в 12:00 часа на централния площад, като ще бъде открито с тържествено отбелязване на началото на събора, а в 12:30 часа ще бъдат по

По две първи, втори и трети места от Държавния шампионат за джудистите от „Кодокан“
По две първи, втори и ...
 16.04.2024 08:49

ПЛОВДИВ-ПАЗАРДЖИК. С невероятен успех се поздравиха джудистите на СК „Кодокан“. На проведения Държавен личен шампионат за мъже и жени до 23 години те завоюваха престижните две първи, две вт

Тенис клуб “Панагюрище“ - извор на шампиони с църцарикане на спонсори
Тенис клуб “Панагюрище“ - извор ...
 16.04.2024 07:38

Преди часове тенисистите спечелиха сребърните медали на държавното ПАНАГЮРИЩЕ. Тенисът на маса е емблематичен за средногорския град, а ТК „Панагюрище“ е марката, която работи на широка основа с под

Казармата през социализма и възмъжаването - тематична изложба в музея
Казармата през социализма и възмъжаването ...
 10.04.2024 09:18

ПАЗАРДЖИК. На 12.04.2024 г. от 17,00 ч.  в залата за временни изложби на Регионален исторически музей – Пазарджик ще бъде експонирана авторската изложба на д-р Илия Вълев, етнолог, главен асистент в Националния етнографски музей към Инс

Хебър иска 105 000 лева за ДЮШ за 3 месеца, кметът предлага на ОбС да гласува парите
Хебър иска 105 000 лева ...
 26.03.2024 15:06

ПАЗАРДЖИК. Общинският съвет ще гласува в четвъртък на сесия предложение на кмета Петър Куленски  за се преведат 105 000 лева на Хебър 1918 за заплати и осигуровки на треньорите за април, май и юни, както и за

СК “Шампион“ жъне богата реколта след дългогодишен труд, без конкуренция е и във Варна
СК “Шампион“ жъне богата реколта ...
 26.03.2024 07:05

На последното държавно клубът спечели 8 купи и 8 медала при 11-15-годишните Центърът на модерен петобой в България е Пазарджик. И не само, защото тук има 4 клуба. На изминалото държавно първенство за възрастите U1

205 деца от 5 училища излъчват най-добрия по правоговор и правопис
205 деца от 5 училища ...
 12.03.2024 10:03

БУКВОПЛЕТ е адаптирана версия на български език на английското Spelling Bee ПАЗАРДЖИК. Третото издание на ученическото състезание по право

На държавното по кикбокс “Спартак Пазарджик“ спечели 4 златни,  1 сребърен и 6 бронзови медали
На държавното по кикбокс “Спартак ...
 11.03.2024 09:38

СТАРА ЗАГОРА Завърши най-голямото провеждано до сега държавно първенство по кикбокс в най-масовия стил лоукик. Състезатели на  Спортен клуб по кикбокс „Спартак-Пазарджик“  изиграха 5 финала, от които спечелиха четири и триумф

Кметът Куленски: Направихме много и важни неща през февруари
Кметът Куленски: Направихме много и ...
 09.03.2024 10:59

Промени за добро в новата административна структура, продажбата на общинските жилища и финансирането на спортни дейности Бюджетът и новата административна структура на Общината, Наредбата за общинските жилища и су

Във Велинград се задава XIII издание на Национален фестивал “Пролетно хоро“
Във Велинград се задава XIII ...
 07.03.2024 17:39

На 23 март ще се проведе XIII издание на Националнияфестивал „Пролетно хоро“. За първи път форумът се провежда през 2012 г. и за това време през годините намери своето заслужено място в програмата за фестивали и събори на Министерство