Хебър разстреля и Янтра, трети е в класирането

12.09.2020 19:50

Хебър е трети във временното класиране на Втора лига след като разгроми с 4:0 гостуващия на стадион „Георги Бенковски“ Янтра (Габрово) за радост на около 2000 зрители в мач от шестия кръг. Това бе трета поредна победа за „зелените“ , а герой на мача стана Андриян Краев, който направи дебютен за кариерата си хеттрик с голове в 12, 24 и 59 мин. и то пред щаба на Левски. Треньорът на „сините“  Георги Тодоров, помощникът му Живко Миланов, администраторът на "сините" Райко Якимов гледаха мача от трибуните и видимо бяха впечатлетни от изявите на брата на национала Божидар Краев (бившият хебърец и екс капитан на Левски Веселин Минев също бе на стадиона). Още един гол вкара Жак Пехливанов в 54-а мин.

Хебърци натиснаха от самото начало и Краев откри в 12-а мин., когато финтира защитата на габровци и отблизо простреля мрежата на  Гошев. Отново Анди бе точен в 24-а мин. след като се оказа най-съобразителен и не сбърка от около двайсетина метра. Живко Петков и Димитър Законов също имаха своите шансове до почивката. Гостите не бяха съвсем беззъби и също имаха своите положения, а пет минути преди почивката топка, бита от Кожухаров, срещна гредата.

С бомбен удар от двайсетина метра Пехливанов направи резултата класически в 54-а мин., а  Краев 6 минути по-късно отново попадна в прегръдките на съотборниците си след неспасяем удар с глава. Макар и да намалиха оборотите и да оставиха повече пространства на гостите, резултатът можеше да набъбне още до края в полза на Хебър.

След мача Краев и другият голмайстор Алекс Димитров позираха щастливи в съблекалнята поредния разгромен успех с топка, на която е изписано головото изражение на победата.

Така Хебър е трети с 11 точки от пет мача преди изиграването на всички срещи от кръга. Предстои му гостуване на Септември в Симитли.

ХЕБЪР: Александър Любенов (кап.), Цветелин Тонев (73-Стойчо Папазов), Тодор Гочев (73-Йордан Тодоров), Ивайло Тодоров, Томислав Папазов, Жак Пехливанов (65-Красимир Илиев), Георги Каракашев, Андриан Краев, Мартин Вълчинов, Димитър Законов (63-Тодор Чаворски), Живко Петков (63-Александър Димитров)

Янтра: Иван Гошев, Илиян Попов (75-Ивайло Тодоров), Костадин Гаджалов (67-Ивайло Иванов), Мартин Ангелов, Христо Митев, Стоян Иванов, Петър Казаков, Християн Кожухаров (кап.), Владислав Мисяк, Тони Иванов, Емил Колев.

Анди Краев (вдясно) и "шотландският боец" Алекс Димитров поздравиха феновете от съблекалнята веднага след мача