Пазарджик Спорт

Петима шампиони, 3 купи и 8 медала за „Палашев”

14.09.2020 13:51

Старши треньорът на клуба Борислав Палашев също стъпи на върха на почетната стълбичка

На държавното първенство по триатлон-спринтова дистанция в дунавския град пазарджишкият СК „Палашев” бетонира позицията си в триатлона в България, спечелвайки три купи и 8 медала и връщайки се с петима държавни шампиони. При мъжете Борислав Палашев отново е с титлата, а останалите шампиони са Маурисио Папазов при момчета, старша възраст, Никол Колишева при момичета старша възраст, Красимир Георгиев и Стелла Грънчарова при децата. Сребърни медали завоюваха Никол Грънчарова при момичета, старша възраст и Ивелина Колишева - сребърна медалистка при момичета, група Бенджамин. Габриела Теодосиева стана бронзова медалистка при децата. Най-голямото признание за клуба дойде, когато треньорът Борислав Палашев-старши се качи на стълбичката, заемайки първата позиция в общото отборно класиране. Отборно при момичетата СК „Палашев” също грабна златната купа, а при момчетата – сребърната.

„Прибираме се вкъщи, заредени с прекалено много прекрасни емоции. Искаме да отправим поздравления към медалистите, както и към Дарина Василева и Християн Пранджев за страхотните им представяния. Също на най-новите ни попълнения - Елизабет и Авиела Мерк, които заеха съответно 6-та и 10-та позиция. Браво на всички за усилията, желанието и представянето!”, коментираха от спортно-техническия щаб.