Джудистите на СК „Кодокан” и Спортното училище с 14 медала и 2 купи от два международни турнира

21.09.2020 18:01

От два международни турнира джудистите на СК „Кодокан” и Спортното училище спечелиха 14 медала и се поздравиха с второ и трето място в отборното класиране. Турнирите се проведоха на 19 и 20 септември в Пловдив и Панагюрище и в тях участие взеха отбори от България, Румъния и Сърбия.

Как мина представянето и какво е класирането?

Със злато от Международния турнир в Пловдив се завърнаха Георги Дамянов /кат. 42 кг/, Васил Величков /кат. 46 кг/, Емил Вълчев /кат. 66 кг/ и Васко Бончев /кат. 73 кг/.

Отново Емил Вълчев се окичи със сребърен медал, но този път в абсолютната категория.

За бронзовите медали успяха да се преборят Станислав Николов /кат. +73кг/ и Любомир Грозданов /кат. до 50 кг/.

В комплексното класиране отборът на „Кодокан“ зае трето място.

В Панагюрище при оспорвана конкуренция на силни отбори от Румъния и Сърбия джудистите на „Кодокан“ взеха три първи места – Стилян Бабачев в категория 46 кг., Цветомир Вълков в категория 50 кг. и Никола Марков в категория 60 кг.

В категория до 34 кг Венцислав Грозданов спечели сребърен медал като се класира на второ място.

С бронзови отличия се поздравиха Петьо Върбаков /кат. 34 кг/, Денислав Медаров /кат. 38 кг/ и Дилян Нейчев /кат. 55кг/.

Така в отборното класиране „Кодокан“ успя да се пребори за второто място съвсем заслужено.

От треньорския щаб на СК“Кодокан“ съобщиха, че предстоят два много важни турнира, които ще се проведат в Пазарджик. На 26 септември среща си дават отбори от няколко държави в международен турнир по джудо, а на 27 септември, отново в Пазарджик, ще се проведе Държавния шампионат за младежи. „Кодокан“ и Спортното училище ще имат представители във всички категории и от тях се очакват нови успехи.