Плувците на “Шампион“ с 13 медала от турнир „Младост“

29.09.2020 09:22

ПЛОВДИВ. Плувците на СК “Шампион“-Пазарджик спечелиха 13 медала от провелия се под тепетата VII традиционен турнир по плуване “Младост“. Престижното състезание е организирано от едноименния клуб, а участие взеха около 200 плувци в три възрастови групи. СК “Шампион“ се нареди на пето място по медали в крайното класиране.

Ученичката на Спортното училище Теодора Маринова направи отлични лични постижения в кроуловите дисциплини и се окичи с 2 златни и 1 сребърен медал. Антон Велчев спечели злато на 100 м свободен стил, сребро на 200 м свободен стил и бронз на 50 м бътерфлай.

На ниво бяха и изявените петобойци на клуба Ангел Франгов и Емил Грозданов. Двамата си закичиха сребърен и бронзов медали на 200 м свободен стил.

Томас Григоров спечели сребърни медали на 100 м свободен стил и 100 м съчетано плуване, като техническа грешка го лиши от сребро на 100 м бътерфлай.

Ивон Ханджийска спечели бронз на 100 м свободен стил , Михаела Зонова грабна бронз на 50 м гръб, а Лъчезара-Вероника Генова - сребро на 100 м съчетано.

Ръководството на клуба отчете добра подготовка на състезателите в началото на спортно-състезателната година . Предстоящи стартове ще са участия в държавните първенства по плуване на 25 м басейн, както и контролите по модерен петобой за влизане в национален отбор, поясниха от треньорския щаб.