Понеделник, 25 Яну 2021

Хебър отпадна инфарктно от турнира за Купата

29.09.2020 18:07

НОВА ЗАГОРА. Отборът на Хебър злощастно отпадна от турнира за Купата на България и така няма да се срещне с носителя на трофея Локомотив (Пловдив) на 1/16-финалите. Преди минути „зелените” загубиха с 1:2 гостуването си на Загорец, като победното попадение за домакините бе инкасирано в 93-та минута и така попари надеждите на феновете за влизане в продълженията на мача. Старши треньорът на Хебър Николай Митов този път даде шанс на повече футболисти, които досега оставаха на пейката.

Иначе мачът започна добре за „зелените”. В 9-та минута Мартин Вълчинов проби отляво и подаде на Тодор Чаворски, който не сбърка за 1:0. Това постъписа гостите и Хебър продължи да бъде по-дейният отбор на терена. Пет минути преди края на редовните 45 любимецът на загорските фенове Димитър Видев изравни с глава. След почивката мачът стана по-напрегнат, но макар че треньорът Митов вкара по-опитни футболисти, имаше много брак в играта и на двата отбора, както и грешки и пред двете врати. В последните секунди на срещата домакините стигнаха до победния гол чрез Костов след като изпълниха пряк свободен удар пред стена от един човек.

Състав на Хебър: Петър Дебърлиев, Ивайло Тодоров, Живко Хаджиев, Стойчо Папазов (Цветелин Тонев), Мартин Вълчинов, Красимир Илиев, Георги Каракашев (Александър Димитров), Ивайло Лазаров, Октай Хамдиев (Димитър Законов), Йордан Тодоров (Жак Пехливанов), Тодор Чаворски.