Шест титли и 11 медала за каратеките на Торнадо от националното първенство

06.10.2020 17:36

ШУМЕН. Пореден успех записаха каратеките от СК Торнадо. Те спечелиха 6 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала на националното първенство по карате шинкиокушин в Шумен за деца до 10 г., 12 г., 14-годишна възраст, юноши и девойкие. СК Торнадо бе представен от 17 състезатели в различните възрастови групи, които спечелиха 11 медала, а двама от клуба получиха приза за най-техничен състезател.

Симона Сиракова при децата до 10 години записа дебютно участие и направи фурор, като освен шампионската титла получи и приз за най-технична състезателка. Георги Ангелов при момчетата до 12 години (категория 38 килограма) също завоюва златен медал и бе обявен за най-техничен състезател.

Сериозен успех регистрира и Савина Дудова. Тя спечели златото при по-големите – кадети (категория до 50 килограма). Представянето й е заявка за националния отбор за предстоящото европейско първенство за кадети тази година, ако се проведе предвид сложната обстановка, свързана с Covid-19.