„Тигрите“ биха Левски в първа контрола

16.01.2021 14:37

СОФИЯ. Представителният волейболен отбор на Хебър (Пазарджик) победи като гости Левски (София) с 3:0 гейма в първата си контролна среща за годината. Мачът се игра в новата зала „Левски София“ в столицата.  Двата отбора изиграха и четвърти и пети гейм като част от тренировъчната игра, където си размениха по един гейм. Така общият резултат завърши с крайното 4:1 за Хебър.  Момчетата на Атанас Петров бяха без двама основни играчи - Николай Къртев и Петър Каракашев, които са част от състава на националния тим за евроквалификацията  в Израел.   Домакините не можеха да разчитат на основния разпределител Владимир Станков, както и на Владислав Иванов и Александър Николов, които също са част от националния отбор.

В друга контролна среща, играна в Бургас, местният Нефтохимик завърши наравно 2:2 гейма с Локомотив (Пловдив).

Иначе Хебър започва ударен сгъстен цикъл от пет мача за две седмици след края на паузата между двата полусезона. На 23 януари "тигрите"  посрещат ЦСКА в Пазарджик в отложен мач от 4-ти кръг на Суперлигата. Четири дни по-късно са домакини на Берое в елиминация от 3-ти кръг на Купа България, а на 30 януари им предстои гостуване на Добруджа в Добрич от 8-ми кръг на първенството. На 3 февруари жълто-сините играят отложения шампионатен мач от 7-и кръг с Левски в София, а на 6 февруари имат директен сблъсък у дома с Нефтохимик (Бургас) от 9-ти кръг на Суперлигата.