Хебър спря победния ход на Монтана

05.03.2021 21:53

ПАЗАРДЖИК. Волейболистите на Хебър прекъснаха победната серия на Монтана от три мача и затвърдиха първото си място в първата осмица на Суперлигата. „Тигрите“ записаха 10-а победа, след като дадоха само гейм и се наложиха у дома с 3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:20) в мач от 12-ия кръг, игран тази вечер в зала „Васил Левски“. Така  воденият от Драган Иванов тим има в актива си 30 точки след 10 победи и 2 загуби. Монтана е на 5-о място с 18 точки след 6 победи и 6 загуби.

Първата част на мача стартира с равностойна игра, след което домакините поведоха с по-висока успеваемост на сервис и в атака . Монтанци успяха да се върнат в играта в средата на гейма, но интригата бе за кратко.

Хебърци поведоха и във втория гейм, но позволиха на Монтана да навакса и да обърне резултата. Пламен Шекерджиев влезе на мястото на Александар Ляфтов, но гостите съумяха да запазят аванса си и върнаха равенството в геймовете. В третата част „тигрите“ заиграха по-уверено, а  Монтана срещна сериозни проблеми в посрещане и това неминуемо оказа своето влияние – 25:19 и 2:1 за домакините. Волейболистите на Монтана изпуснаха мача в четвъртата част, след като стартираха ударно,  но бяха догонени и допуснаха повече грешки.

Най-резултатен за Хебър бе Брадли Гънтър с 10 точки (1 блок и 60% ефективност в атака), а капитанът Тодор Алексиев добави 8 точки (73% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане) за победата.

За Монтана най-добър бе  Максим Сапожков с 12 точки (1 ас и 65% ефективност в атака).