Шампионът Хебър ще зимува на върха след победа над Монтана

19.12.2021 20:44

МОНТАНА. Хебър победи като гост с 3:1 гейма (22:25, 21:25, 26:24, 15:25) отбора на Монтана в последния за сезона 11 кръг от Суперлигата при мъжете. Волейболният шампион на България спечели 11-я си мач в първенството и допусна едва втори загубен гейм. В зала „Младост“ 15 точки за Хебър заби Брадли Гънтър, а 13 и 11 добавиха Джакомо Масари и Ники Къртев. За домакините най-резултатни с по 17 точки бяха Радослав Попов и Жулиен Георгиев.

Така „тигрите“ ще зимуват на върха в класирането с 33 точки в актива си след като доминираха в почти цялата част от дербито на кръга. Тимът на Монтана, за когото това бе шесто поражение, е на шесто място с 24 точки. В Първата шестица са още Пирин  Разлог (28 т.),бургаските  Нефтохимик (26 т.) и Дея спорт (26 т.), и столичният Левски (25 т.).

Мачът започна с лек аванс за домакините, а в един момент ас на Димитър Калчев даде аванс на Монтана от 13:7. Мартин Бланко Коста взе прекъсване за шампионите и след равностойна игра хебърци намалиха преднината на домакините само на 1 точка при 20:21 и 21:22. Три поредни точки за гостите и волейболистите на Хебър стигнаха до геймбол при 24:22. Тодор Алексиев атакува по блокадата от зона 4 за 25:22 за Хебър в първата част.

Във втория гейм шампионите от Хебър дръпнаха с 4:1 при начален удар на Николай Къртев. Монтана изравни резултата след успешен пайп на Радослав Попов при 12:12 и излезе напред чрез Любослав Симеонов за 16:14. След това обаче пазарджиклии се разиграха и поведоха със 17:15. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана. Ас на Виктор Йосифов даде аванс от 3 точки за тима от Пазарджик 19:16. Гънтър атакува успешно по диагонала от зона 2 за 21:17, а Масари простреля блокадата за 22:18. Къртев и Алексиев затвориха този гейм с 25:21.

В началото на третата част монтанци поведоха с 8:6 и удържаха аванса си за дълго. При 17:13 Мартин Бланко Коста взе второто си прекъсване в гейма. Хебър намали до 16:18. Брадли Гънтър завърши успешно трудна топка в атака за 17:19. Домакините дръпнаха с 21:17 след грешка на гостите. Даниел Пеев взе прекъсване за Монтана при 21:19. Жулиен Георгиев отигра отлично в атака за 23:20. Националът Стефан Чавдаров изведе Монтана до геймбол при 24:21. Три поредни точки за Хебър, от които последната дойде след блок на Николай Къртев - 24:24. Тодор Алексиев атакува по мрежата в аут и Монтана стигна до геймбол №4. Стефан Чавдаров донесе победната точка за Монтана в третата част - 26:24

В четвъртия гейм шампионите поведоха с 9:4 и разликата постепенно се увеличи. Николай Къртев атакува успешно в центъра за 16:8. Хебър стигна до мачбол при 24:14. Якопо Масари атакува точно по зона 2 за 25:15.

Монтана: Максимилиан Талер, Жулиен Георгиев, Радослав Попов, Димитър Калчев, Стефан Чавдаров, Мартин Кръстев - Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов, Стефан Георгиев);

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Къртев, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро (Мартин Симеонов).