22 от 22! Хебър приключи сезона без загуба

18.03.2022 21:03

РУСЕ. Шампионите по волейбол на България от Хебър приключиха без нито една загуба редовния сезон на Супер Волей при мъжете и направиха уникална серия от 22 победи в 22 мача! Преди минути момчетата на Камило Плачи сразиха и Дунав (Русе) с 3:0 (25:21, 25:16, 25:19) като гости в мач от последния XXII кръг на шампионата, който се игра в зала "Дунав". Пазарджиклии записаха 22 поредни победи, 65 точки и само четири загубени гейма през целия сезон.

За плейофите "тигрите" ще срещнат осмият в класирането - съставът на Добруджа 07 (Добрич), който измести Марек Юнион-Ивкони (Дупница) от осмата позиция след победа над Ботев с 3:1 гейма.

Очаквано двубоят премина изцяло под диктовката на гостите. След успешния първи гейм, селекционерът Камило Плачи даде възможност на повече играчи за изява. През следващите две части бе ротиран по-голямата част от състава, но въпреки това Хебър продължи да показва познатото ниво. Шампионите запазиха пълна доминация във втора част и оставиха съпреника на 16 точки.  В третия гейм ситуацията бе идентична и Хебър затвори мача за 65 минути игра.

В мача реализатори за Хебър бяха Якопо Масари и Брадли Гънтър с еднакъв актив от 11 точки. Тодор  Алексиев добави 10 точки за успеха. За Дунав най-резултатен бе Алексей Руденко с 9 точки. Якопо Масари бе обявен и за най-полезен MVP на двубоя в дунавския град.