Хебър не се затрудни с Добруджа в първия плейоф

22.03.2022 21:14

ПАЗАРДЖИК. Шампионите по волейбол от Хебър не допуснаха изненада и спечелиха първия мач от плейофите при мъжете - Супер Волей. "Тигрите" се наложиха над Добруджа с 3:1 (21:25, 25:21, 25:14, 25:17) в спортна зала "Васил Левски". Както "Знаме" писа, втората среща помежду им ще се изиграе на 25 март (петък), в зала "Добротица" в Добрич. Уникални шевици-код бяха открити непосредствено преди двубоя от кмета Тодор Попов (подробности за това вижте ТУК).

Мачът започна обнадеждаващо за гостите. Те заложиха на агресивен сервис, който определено изненада хебърци и разстрои играта им. "Тигрите" се доближиха на няколко пъти до изравняването, но въпреки това не успяха да преодолеят съперника. До края на гейма състезателите на Лазар Лазаров останаха стабилни и затвориха тази част в своя полза след ас и атака на Златко Кьосев.  Мобилизирани, пазарджиклии започнаха ударно втората част (4:1). Добричлии обаче вкараха в действие атаката и началният удар и наваксаха изоставането си. След осмата точка волейболистите на Камило Плачи се откъснаха и не допуснаха повече грешки като останаха доминиращи. Гостите опитаха да наваксат, но това не се случи и Хебър изравни за 1:1.

И в третия гейм хебърци бяха по-добрия отбор. Въпреки напора на съперника отначало, домакините показаха воля и устойчивост и не допуснаха особена съпротива. Така шампионите поведоха в мача.  Решителната четвърта част стартира с равностойна игра на двата тима, но постепенно класата на "тигрите" си каза думата. В следващите минути те отново бяха пълен хегемон и не допуснаха обрати. Така Хебър взе водачеството в четвъртфиналната серия.  Най-резултатен бе Брадли Гънтър с 21 точки (2 аса, 3 блокади), със 17 точки приключи Тодор Алексиев. По 13 точки добавиха Якопо Масари (1 ас, 1 блокада) и Виктор Йосифов (3 аса, 4 блокади). За Добруджа Златко Кьосев приключи с 19 точки (2 аса, 1 блокада)

Състав на Хебър: Якопо Масари, Гьорги Гьоргиев, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Брадли Гънтър, Николай Къртев, Теодор Салпаров - либеро (Мартин Симеонов, Иван Станев).