Нямаме време да носим скучни дрехи, а и не трябва - казва моделът, който работи по програма Erasmus+ към ЕК
СОФИЯ. Красавицата от Пазарджик Валерия Джунева зашемети приятелите си в социалните мрежи със снимки от Седмицата на модата в столицата Sofia Fashion Week 2022. Освен хубава, Валерия е и умна – завършила е ЕГ „Бертолт Брехт” и политически науки в УНСС, а сега работи по програма Erasmus+ в Европейската комисия.
„Седмицата на модата, както в София, така и в Милано, Париж и Лондон, винаги е дълго чакано събитие и вълнуващ момент за всички ни. Животът ни в последните две години е предизвикателен и е
впечатляващо, че дизайнерите не спират да творят
Че имат муза и вдъхновение да изразят себе си”, коментира пред наш репортер Валерия Джунева. „Знаете ли, преди пет години, когато започнах, често ми се случваше когато споделям работата си с близки и приятели, да чувам: “Страхотна визия! Но тук едва ли бях облякла подобни дрехи. Знаеш как гледат хората...” В България обществото все още се разчупва и трудно изразява себе си чрез мода. А модата е начин на живот и избор, който присъства в ежедневието ни, за да ни изгради като личности.
Особено бях очарована от визията ми за Virgin skin 4u
Изразителните детайли ми дадоха самочувствие и това може да се види в походката ми. Това е модата. Нямаме време да носим скучни дрехи, а и не трябва”, категорична е умната красавица. И продължава:
„Забавната част от SFW22 бе зад кулисите. Втората вечер участията ми бяха буквално ревю след ревю, а това предполагаше много тичане и екип от професионалисти, които в рамките на минута успяваха да сменят визията. А преди да се кача отново на подиума екипа на MAC и Christian of Roma добавяха последни детайли по грима и косата ми. Тогава шеговито заявих,
че да си модел е екстремен спорт
- и всъщност винаги съм го мислела", казва чаровната ни събеседничка.
„Не е тайна, че скоро подписах договор с международна модна агенция и сега работя предимно в чужбина. Прекарах два месеца в Истанбул. За краткото време там успях да се запозная с маркета, начина на работа, кастинг директорите и клиентите. Успях да заснема музикален видеоклип, десетки кампании и уеб сесии.
Бях част и от Истанбулската седмица на модата,
за което съм безкрайно благодарна.
По време на престоя ми в Турция получих предложение от най-голямата модна агенция в Кайро, Египет. Трябваше да летя директно, но аз настоях да се отбия до България. Така се случи Sofia Fashion Week...
В момента съм в Африка и се чувствам прекрасно. Природата и климатът ме зареждат. Но фокусът ми не е само върху модата. Близките ми знаят, че
работя по програма Erasmus+ към Европейска комисия
От 2016 г. съм доброволец, за което благодаря на треньора ми г-н Борис Ганчев. Заедно представяме България в чужбина вече няколко пъти...Това са едни страхотни международни, образователни проекти за бъдещето на света - децата и студентите. Специализирах Европеистика с немски език, към катедра Международна политика в УНСС и Erasmus+ бе не само моята практика, но и моята нова страст. Радвам се, че се взе решение бюджета на оперативната програма за периода 2021-2027 г. да се увеличи. Надявам се до края на годината да имаме одобрен проект и Пазарджик да бъде домакин”.
Ангел АНАТОЛИЕВ
Със съкращения. Цялата статия - в книжния брой на "Знаме"