Отново европейски шампионки! Браво на сестри Стоеви! (Снимки)

30.04.2022 15:28
Отново европейски шампионки!  Браво на сестри Стоеви! (Снимки)

МАДРИД. Габриела Стоева и Стефани Стоева защитиха миналогодишната си европейска титла и спечелиха трето европейско злато в кариерата си! На финала в испанската столица сестрите, които са състезателки на Бадминтон скуош клуб Пазарджик, за 35 минути победиха с 21:14, 21:10 поставените под №4 в схемата германки Линда Ефлер и Изабел Лохау. Преди около месец българките отново спечелиха срещу същите съпернички - на финала на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Базел (Швейцария) с награден фонд 180 хиляди долара.

Особено щастлив от успеха е и старши треньорът на Бадминтон скуош клуб Пазарджик Неделчо Кесов, който пред "Знаме" още преди финала коментира, че вярва в крайния успех.

"Това е трета европейска титла за момичетата,което е и безпрецедентно за дициплината двойки жени. Успехът е постигнат със страхотна игра и нито един загубен гейм през цялото европейско първенство", коментира Кесов.

Сестрите поведоха с първия гейм, но съперничките им изравниха 14:14. След това обаче Габриела Стоева и Стефани Стоева направиха серия от 7:0 и затвориха частта.

Във втория гейм българките взеха аванс от 13:6 и след 21:10 стигнаха до крайния успех.

За Габриела Стоева и Стефани Стоева това е трета европейска титла след 2018 и 2021 година.

Испанката Каролина Марин завоюва шеста европейска титла на сингъл жени в кариерата си, след като на финала победи третата поставена Кърсти Гилмор (Шотландия) с 21:10, 21:12 за 42 минути.

Олимпийският шампион от Токио 2020 Виктор Акселсен (Дания) стана европейски шампион за трети път. За титлата той победи сънародника си Андерс Антонсен с 21:17, 21:15 за 43 минути.

На смесени двойки златото взеха Марк Ламсфус и Изабел Лохау (Германия), а мъжките двойки са по-късно днес.