Хебър подчини Лудогорец II след обрат с дузпи

09.05.2022 07:06

ПАЗАРДЖИК. Футболистите на Хебър победиха с 2:1 Лудогорец II в двубой от 36-ия кръг на Втора лига след обрат с 2:1 на стадион „Георги Бенковски“. Това беше и първа домакинска победа за хебърци срещу този противник след връщането на пазарджиклии във Втора лига през 2019 г. Дубълът на шампоните откри чрез Хюсеин Кельовлуев в 15-ата минута, но Тодор Чаворски донесе обрата с две безгрешни изпълнения на дузпи в 18-ата и 68-ата минута. При 2:1 Лудогорец II също получи дузпа, която обаче беше пропусната от Тиаго Родригес. Близо 30 минути разградчани играха с човек по-малко заради изгонването на Методий Стефанов при втората дузпа за Хебър.

Аплодирани мощно от феновете, хебърци започнаха срещата вдъхновено и още след първия съдийски сигнал започнаха да атакуват. В 10-а минута Тодор Чаворски стреля от двайсетина метра, но стражът на гостите успя да улови пласираната в дясно от него топка. Логиката не възтържествува и разградчани поведоха с 1:0 чрез Хюсеин Кельовлуев . Само 3 минути по-късно Китан Василев бе подкосен в пеналта на „гората“ и реферът Драганов посочи бялата точка. От 11-ия метър Тодор Чаворски матира Дамян Христов в долния ляв ъгъл – 1:1. До края на първата част домакините бяха по-активния тим на терена, но нямаха шанс при няколкото добри центрирания пред вратата на Лудогорец II.

След почивката отново по-активни бяха „зелените“ от Пазарджик. В 67-а минута след продължително мелле в пеналта на „гората“ и избита от голлинията топка Методий Стефанов направи дузпа, която реферът мигновено отсъди, показвайки и червен картон на защитника. И сега Тото Чаворски пое отговорността и не сгреши.  Минути по-късно хебърци проспаха по наивен начин един тъч, след който бе дадена дискусионна дузпа в полза на гостите. Зад бялата точка застана бразилската звезда Тиаго, но Петър Дебърлиев спаси брилянтно неговия шут. До края на мача защитата и вратарят на Хебър бяха на висота, а в предни позиции Тото Чаворски, Евгени Игнатов и Октай Хамдиев пропуснаха отлични възможности да направят успеха на пазарджиклии още по-изразителен.