Понеделник, 04 Юли 2022
 
Пазарджик Спорт

На турнира по джудо на Фрезколиада – над 150 участници, много битки и медали

  23.05.2022 18:26             
На турнира по джудо на Фрезколиада – над 150 участници, много битки и медали

Над 150 млади спортисти взеха участие в турнир по джудо в зала „Васил Левски“ в Пазарджик. Надпреварата бе част от Фрезколиада (Мини Олимпиада), чието официално грандиозно откриване бе в петък. Първите Фрезколиада игри се организират благодарение на Община Пазарджик, Лакрима и Фрезко, както и Младежки спортен клуб Пазарджик спортува.

Лично президентът на федерацията по джудо Румен Стоилов уважи турнира в зала „Васил Левски“, а домакин бе клуб „Кодокан“. Председателят на Младежки спортен клуб Пазарджик спортува Ренета Камберова също бе на откриването, като благодари на клуба домакин и пожела много успех и желание за победи на младите състезатели.

След десетки битки в различни категории и възрасти при момичетата и момчетата бяха определени победителите, но разочаровани нямаше, тъй като Лакрима и Фрезко се бяха погрижили всеки участник да си тръгне със специално изработен медал.

КЛАСИРАНИЯ В ОТДЕЛНИТЕ КАТЕГОРИИ И ВЪЗРАСТИ

ДО 7 ГОДИНИ

Момичета (22 кг)

1.Лилия Панайотова (Арена Спорт Пд)

2.Юлия Боянова (Щит Пловдив)

3.Габриела Бораджиева (Шампион)

 

Момичета (32 кг)

1.Борислава Пингелова (Шампион)

2.Таня Стоилова (Кодокан)

 

Момчета (23 кг)

1.Петър Генов (Гладиатор 2014)

2.Васил Рабаджийски (Гладиатор 2014)

3.Самуил Стоилов (ЦСКА)

 

Момчета (25 кг)

1.Кристиян Бояджиев (Кодокан)

2.Димитър Георгиев (ЦСКА)

3.Велизар Йорданов (ЦСКА)

 

Момчета (32 кг)

1.Божидар Богойски (Спартак Пловдив)

2.Мартин Почев (Бушидо)

3.Никола Методиев (Кодокан)

 

ДО 9 ГОДИНИ

Момичета (24 кг)

1.Никол Корибанкова (Арена Спорт Пд)

2.Паолина Димитрова (Арена Спорт Пд)

 

Момичета (28 кг)

1.Дария Стоянова (Шампион)

2.Мария Дюлгерова (Тополовград)

 

Момичетата (32 кг)

1.Ани Бораджиева (Шампион)

2.ДАрина Иванчева (Бушидо)

3.Александра Самуилова (Бушидо)

 

Момичета (36 кг)

1.Йоана Кирилова (Шампион)

2.Марина Патазова (Бушидо)

3.Хилари Спасова (Тополовград)

3.Божидара Ангелова (Кодокан)

 

Момчета (26 кг)

1.Валентин Станев (Тополовград)

2.Аяз Ариф (Хасково)

3.Александър Николов (Кодокан)

3.Иван Арабаджиев (Божилова)

Момчета (30 кг)

1.Александър Димов (Кодокан)

2.Кевин Чолаков (Хасково)

3.Мартин Стоянов (ЦСКА)

3.Максим Тодоров (Хасково)

 

Момчета (34 кг)

1.Дани Тодоров (Хасково)

2.Борислав Нейчев (Хасково)

3.Павлин Проданов (Арена Спорт Пд)

3.Александър Балтаджиев (Божилова)

 

Момчета (42 кг)

1.Никола Стоилов (Кодокан)

2.Атанас Касев (Гладиатор 2014)

3.Християн Борисов (Кодокан)

 

Момчета (46 кг)

1.Светослав Проданов (Арена Спорт Пд)

2.Венцислав Иванов (Арена Спорт Пд)

 

Момчета (55 кг)

1.Тимур Мастан (Хасково)

2.Румен Мушев (Кодокан)

 

ДО 11 ГОДИНИ

Момичета (40 кг)

1.Никол Маврова (Кодокан)

2.Антония Татарева (Божилова)

3.София Мартинова (ЦСКА)

3.Маргарита Кирякова (Аякс)

 

Момичета (44 кг)

1.Уарис-Ая Петрова (Тополовград)

2.Виктория Гарабинова (Аякс)

 

Момчета (26 кг)

1.Васил Киряков (Аякс)

1.Димитър Стефанов (Хасково)

1.Божидар Николов (Арена Спорт Пд)

 

Момчета (30 кг)

1.Теодор Караколев (Хасково)

2.Станимир Ангелов (Хасково)

3.Ивайло Стоянов (ЦСКА)

3.Антони Димитров (ЦСКА)

 

Момчета (34 кг)

1.Емил Димитров (Аякс)

2.Александър Вълканов (Хасково)

3.Благовест Богутев (Гладиатор 2014)

3.Николай Кендичев (Гладиатор 2014)

 

Момчета (38 кг)

1.Христо Шулеков (Хасково)

2.Микай Искендер (Хасково)

3.Петко Върбаков (Кодокан)

3.Дамян Георгиев (ЦСКА)

 

Момчета (42 кг)

1.Димитър Тонев (Хасково)

2.Станислав Борисов (Арена Спорт Пд)

3.Алекс Болчев (Кодокан)

3.Валентин Вълков (Тополовград)

 

Момчета (46 кг)

1.Владимир Тодоров (Хасково)

2.Денислав Медаров (Кодокан)

3.Стефан Дамянов (Кодокан)

 

Момчета (50 кг)

1.Илия Тонов (Арена Спорт Пд)

2.Димитър Даниелов (Хасково)

3.Христо Стойчев (Щит)

3.Максим Боянов (Щит)

 

Момчета (55 кг)

1.Георги Трифонов (Кодокан)

2.Станимир Петков (Тополовград)

3.Валери Велинов (Аякс)

 

Момчета (60 кг)

1.Мария Атанасова (Кодокан)

2.Христо Христев (Божилова)

3.Иван Иванов (Гладиатор 2014)

 

Момчета (+60 кг)

1.Виктор Пепелов (Кодокан)

2.Мариан Бангов (Аякс)

3.Берг Хасан (Аякс)

3.Владимир Мартинов (Арена Спорт Пд)

 

ИНДИВИДУАЛНИ ПРИЗОВЕ

Най-добър съдия: Иван Вакарелски

Най-техничен състезател: Никол Маврова

Най-резултатен състезател: Илия Тонев

Мис турнир: Маргарита Кирякова

Мистър турнир: Виктор Пепелов.

(Зн)

 

 

 


Свързани