Спорт

Ето я пълната програма за първия дял на сезона в efbet Лига

  15.06.2022 14:51             
Ето я пълната програма за първия дял на сезона в efbet Лига

СОФИЯ. Днес се тегли жребият за новия сезон в efbet Лига. Церемонията стартира от 11.00 часа в Амфитеатралната зала на базата в "Бояна". Както е известно, съставът на елитната дивизия бе увеличен на 16 отбора, а стартът на шампионатът е насрочен за уикенда 8-11 юли.

През новия сезон efbet Лига е съставена от 16 отбора, а първенството ще бъде отново в две фази – 30 кръга и след това плейофи. Началото ще бъде дадено в уикенда 8-11 юли.

Първият мач на Хебър е гостуване на Ботев в Пловдив. Първото дерби между Левски и ЦСКА за сезон 2022/23 ще се проведе в 11-ия кръг, а символичен домакин ще са „сините“. Пловдивското дерби между Локомотив и Ботев е част от 9-ия кръг и мачът ще се играе на „Лаута“. Тогава е и малкото столично дерби между Славия и Локомотив (София). Завърналото се в елита варненско дерби ще се проведе точно при преполовяването на редовния сезон – в 15-ия кръг. Спартак (Варна) е домакин в срещата с Черно море.

ПРОГРАМА 2022/23

I кръг

Локомотив София - Черно море

ЦСКА  -  Арда

Берое - Ботев Враца

Ботев Пловдив - Хебър

Септември Сф - Лудогорец

Локомотив Пловдив - Пирин

ЦСКА 1948  -  Левски

Спартак Варна - Славия

II кръг

Черно море  - Славия

Левски - Спартак Варна       

Пирин - ЦСКА 1948

Лудогорец - Локомотив Пловдив

Хебър - Септември София                 -

Ботев Враца  - Ботев Пловдив                     

Арда - Берое

Локомотив София - ЦСКА

III кръг

ЦСКА - Черно море

Берое - Локомотив София      

Ботев Пловдив - Арда 1924

Септември София - Ботев Враца

Локомотив ПловдивХебър

ЦСКА 1948 - Лудогорец

Спартак Варна - Пирин Благоевград               

Славия - Левски

IV кръг

Черно море  - Левски София                     

Пирин Благоевград - Славия

Лудогорец  - Спартак Варна

Хебър  - ЦСКА 1948

Ботев Враца - Локомотив Пловдив               

Арда - Септември София              

Локомотив София - Ботев Пловдив

ЦСКА - Берое

V кръг

Берое - Черно море

Ботев Пловдив - ЦСКА

Септември София - Локомотив София

Локомотив Пловдив - Арда Кърджали

ЦСКА 1948 - Ботев (Враца)                       -

Спартак Варна - Хебър

Славия - Лудогорец

Левски  - Пирин Благоевград                     

VI кръг

Черно море - Пирин Благоевград                 

Лудогорец - Левски София                  

Хебър - Славия

Ботев Враца - Спартак

Арда - ЦСКА 1948

Локомотив София  - Локомотив Пловдив

ЦСКА - Септември София                         

Берое - Ботев Пловдив                   

VII кръг

Ботев Пловдив - Черно море

Септември София - Берое

Локомотив Пловдив - ЦСКА

ЦСКА 1948  - Локомотив София

Спартак Варна  - Арда

Славия - Ботев Враца              

Левски - Хебър            

Пирин Благоевград - Лудогорец

VIII кръг

Черно море Варна - Лудогорец

Хебър - Пирин Благоевград

Ботев Враца - Левски

Арда Кърджали - Славия

Локомотив София - Спартак Варна       

ЦСКА София - ЦСКА 1948

Берое - Локомотив Пловдив

Ботев Пловдив - Септември София

IX кръг

Септември София - Черно море

Локомотив Пловдив - Ботев Пловдив

ЦСКА 1948 - Берое

Спартак Варна - ЦСКА

Славия - Локомотив София

Левски - Арда Кърджали

Пирин Благоевград - Ботев Враца                  

Лудогорец - Хебър

X кръг

Черно море Варна - Хебър

Ботев Враца - Лудогорец

Арда  - Пирин Благоевград                 -

Локомотив София  - Левски

ЦСКА  - Славия

Берое - Спартак Варна

Ботев Пловдив -  ЦСКА 1948

Септември София - Локомотив Пловдив

XI кръг

Локомотив Пловдив - Черно море

 ЦСКА 1948 - Септември София                   

Спартак Варна - Ботев Пловдив                  

Славия - Берое

Левски - ЦСКА

Пирин Благоевград - Локомотив София        

Лудогорец - Арда

Хебър - Ботев Враца

XII кръг

Черно море - Ботев Враца                        

Арда Кърджали – Хебър

Локомотив София  - Лудогорец

ЦСКА - Пирин

Берое - Левски

Ботев Пловдив - Славия

Септември София - Спартак Варна                   

Локомотив Пловдив - ЦСКА 1948

XIII кръг

ЦСКА  - Черно море

Спартак Варна - Локомотив Пловдив

Славия  - Септември София                  

Левски - Ботев Пловдив

Пирин Благоевград - Берое 

Лудогорец - ЦСКА

Хебър - Локомотив София

Ботев Враца - Арда Кърджали

XIV кръг

Черно море Варна - Арда Кърджали                 

Локомотив София - Ботев Враца            

ЦСКА – Хебър

Берое - Лудогорец

Ботев Пловдив - Пирин

Септември (София) - Левски

Локомотив Пловдив - Славия

ЦСКА 1948 - Спартак Варна

XV кръг

Спартак Варна - Черно море

Славия  - ЦСКА

Левски  - Локомотив Пловдив                 

Пирин Благоевград - Септември София               

Лудогорец - Ботев Пловдив             

Хебър - Берое

Ботев Враца - ЦСКА

Арда Кърджали - Локомотив София

БФС си запазва правото на промени в програмата

(Зн)


Свързани