Само победи - и още една вицешампионска титла за ТК Панагюрище

20.06.2022 13:42

След момчетата на държавното до 11 години сега и жените грабнаха среброто в „А” група

ПЛОВДИВ. Поредна вицешампионска титла спечели Тенис клуб „Панагюрище” . На 19 юни в града на тепетата се проведоха последните мачове от „А” РГ жени в тениса на маса. Отборът на панагюрки постигна 3 бързи победи с по 3:0 срещу отборите на Стамболийски, PiPong-София и „Масов тенис“-Пловдив. За съжаление, независимо от убедителните победи на тима на Борис Влахов, отборът на ТК „Панагюрище” остана на второ място и завоюва сребърните  медали. Първенец в „А” РГ жени стана отборът на столичния НСА. Бронзовите медали бяха за състезателките на „Масов тенис“-Пловдив. След тях се наредиха тимовете на „Надежда“-София, PiPong-София, „Металик”- Перник,  Стамболийски и „Дигеста профи спорт“-София.

В процеса на цялостното първенство треньорът Влахов използва Каролина Лилова, Десислава Ботева, Йоана Ботева и Нелина Петришка.

С това приключи спортно-състезтелната година за ТК „Панагюрище”, като равносметката е  две отборни вицешампионски титли (момчета на държавно първенство до 11 години и жени „А” РГ), бронзови медали на момчетата до 13 и 15 години на държавно първевнство, пето място на държавно първенство на момичета до 11 години.

При юноши до 19 години панагюрци имат 5-то място в шампионата на Южна България, а при младежи до 21 години – 8-о място на държавно първенство.

В  първенството на „В” РГ-1 мъже и „В” РГ-2 мъже състезателите завоваха 4 място и 5 място, а в личната надпревара те спечелиха 4 бронзови медала и 2 сребърни.

Административното ръководство на клуба отправя сърдечни благодарности към своите състезатели и им пожелава да бъдат здрави и още по-големи успехи през следващата спортно-състезателна година, коментираха от ТК „Панагюрище”.

В клуба има изградени подготвителни групи по проекти, както и групи за безплатно обучение по график през лятната ваканция. През летния сезон, освен тренировъчният процес, който няма да бъден прекъсван, клубът продължава своята дейност по проект “Панагюрище- Европейски град на спорта-2022”  с ЦДГ „Звънче“ и  ДЦДМУ “Дъга“.