Понеделник, 17 Oct 2022

Септември (Сф) препъна Хебър с 3:1

18.07.2022 20:37

СОФИЯ. Столичният Септември победи Хебър с 3:1 в дербито на новаците в efbet Лига от 2-ия кръг на първенството. Мачът на националния стадион „Васил Левски“ премина под доминацията на символичните гости , които играха с човек по-малко близо половин час игра. Септември откри резултата чрез Симеон Александров в 17-ата минута, когато Делимеджац намери Симеон Александров пред наказателното поле. Последният комбинира с Димитър Костадинов, който от своя страна го изведе с фантастичен пас и за крилото не бе трудно да преодолее Дебърлиев за 0:1. Само две минути по-късно Септември бе близо до нов гол - Мартин Стоянов се озова на стрелкова позиция в наказателното поле и отправи удар, който вратарят на "зелените" изби в корнер. След неговото изпълнение Асен Георгиев стреля с глава, но отново Дебърлиев успя да спаси.

След почивката хебърци опитаха да натиснат съперника, но липсваше идея от центъра по посока на противниковата врата.  В 60-ата минута Осира отправи първи удар по посока вратата на Септември, който беше неточен. В 64-ата минута Иван Арсов беше изгонен за втори жълт картон. Въпреки това отборът на Славко Матич удвои аванса си в 79-ата минута след нов гол на Александров. Дотогава обаче натискът на септемврийци беше осезаем през по-голямата част от времето. Те бяха и по-креативният отбор. В 68-ата минута пред Хебър се откри отлична възможност за изравнително попадение. Хамдиев беше изведен зад отбраната, напредна, но отправи неточен удар, който излезе в аут. В 79-ата минута Септември реши всичко в срещата. Защитата на Хебър заспа, което позволи на Айкут Рамадан с пас през центъра да изведе Александров сам срещу вратаря, а 18-годишният футболист не сбърка за 0:2. В 85-ата минута за софиянци за класическото 0:3 се разписа и юношата на Левски Атанас Кабов, а три минути по-късно Октай Хамдиев, след няколко регистрирани пропуска в мача, върна едно почетно попадение за Хебър. Така след втория кръг и двата отбора имат по 3 точки в актива си.

След мача старши треньорът на "зелинет" Фулвио пеа не изглеждаше особено притеснен. "Все още не сме в пълен състав. Трудностите са налице, но имаме опит да се справим. През първото полувреме бяхме затруднени от съперника, който ни притискаше доста. През второто станахме малко по-смели, но трудно стигахме до положения за гол. В нашия най-добър момент от мача ни вкараха втори гол. Генерално нашият отбор изглеждаше добре на терена, свършиха добра работа. Все още ни липсва физическата подготовка, която не е достатъчна за такова ниво. Имаше някоя и друга индивидуална грешка, което е нормално. Работим, за да дадем облик на отбора”, каза италианският треньор, който похвали работата на своя помощник Владо Манчев. “Влади познава отлично този футбол, защото беше футболист, а от няколко години е и треньор. Неговата роля е безценна. Много съм горд и щастлив да имам човек като него в моя щаб”, каза старши треньорът на Хебър.

ХЕБЪР: 1.Петър Дебърлиев, 11.Цветелин Тонев (кап.) (69-Мауро Секейра) , 5. Мартин Михайлов, 10. Пламен Крумов, 28. Осира Корнел, 98. Георги Търтов, 55. Олекси Лобов, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев, 39. Ивайло Михайлов, 99. Тодор Чаворски (67 - Емануил Манев).

Резерви: 88. Диян Димов, 15. Милан Кременович, 38. Хлеб Бухал, 25. Мауро Секейра, 23. Клаудио Бонани, 12. Емануил Манев, 17. Богомил Божуркин.

Септември:: 21.Димитър Шейтанов, 22.Мартин Стойчев, 4. Иван Арсов , 5. Асен Георгиев (кап.), 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджац, 18. Красиан Колев (83 - Реди Каса), 6. Атанас Кабов, 14. Мартин Стоянов (60 - Айкут Рамадан), 17. Симеон Александров , 9.Димитър Костадинов (69-Мартин Николов).