СК „Шампион“ завърши сезона с категорична титла в триатлона

01.08.2022 12:16

ПЛОВДИВ. СК "Шампион"-Пазарджик завърши по шампионски сезона на триатлона с Държавното първенство под тепетата (стандартната дистанция) на 30 - 31.07.2022г.

17-годишният Симеон Бобеков стана държавен шампион във възрастовата група до 19 години, като не остави шансове на конкуренцията на 750 м плуване - 20 км колоездене и 5 км бягане. След това Симеон взе участие в щафетата и заедно с Ивелина Пиронкова, Иванка Стоилова и Томас Григоров, където се класираха на шесто място. Трябва обаче да се има предвид, чеюношите и девойките се състезаваха с щафети, съставени от мъже и жени, и влизането в призовата шестица е достойно постижение.

При най-малките `до 10 години) Наталия Георгиева е на 7-мо място. В група 1 - до 12 години, на 5-то място е Лъчезар Чакъров, а в същата възраст при девойките Сара-Мари Рамадани също е на 5-то място.

В група 2, до 14 години, Томас Григоров е трети, а Георги Илиев - четвърти. Тук Антон Велчев е на 6-то място, а Михаил Чакъров на 7-мо място. В група 3, до 16 години, Васил Топалов е 5-ти, а Стилян Христов е 7-ми.  При девойките в същата възраст Иванка Стоилова се пребори за 7-мото място, а Наталия Шопова е на 9-то място. Състезанието завършиха още Стивън Георгиев, Заниел Петров, Радослав Джунов, Станислав Димитров, Красимир Пиронков, Костадин Бельов, Йордан Андонов Александър Атанасов и Иван Стойнов.

Валентин и Ани Георгиеви от треньорския щаб на СК "Шампион" поздравиха състезателите си за отличното представяне.