Спартаковци с девет медала от Държавното първенство по кикбокс!

06.09.2022 07:01

ВАРНА. Състезателите на Спортен клуб по кикбокс Спартак Пазарджик спечелиха 9 медала на провелия се Държавен шампионат по кикбокс в стил лоукик в морската ни столица. Отборът взе участие с 12 състезатели, които спечелиха 3 златни, 2 сребърни и 4 бронзови отличия.

Атанас Тенев стана държавен шампион в категория до 42 килограма (възраст 11-12-години), след като постигна три категорични победи в три мача. Александър Златанов също грабна златото, но при 45-килограмовите (11-12 години). Атанас Димов спечели златния медал при по-големите (15-16-години) в категория до 63.5 килограма.

Шампионът Александър Златинов, както и част от останалите момчета - Ангел Поюков, Ангел Коцев, Христо Йорданов и Стилиян Рибников са ученици в Спортно училище Пазарджик с профил кикбокс.

„Като първо състезание в началото на сезона съм изключително доволен от играта и представянето на момчетата. Към този момент все още сме с една трета от потенциала ни като състезатели и въпреки това се класирахме в Топ 5 в крайното подреждане след силните и водещи клубове в страната - "Шуменска Крепост", "Вокил", "Стар Тим" и "Боил"“, коментира след турнира треньорът Илко Аджов.