Хебър загуби първия си мач с Аркадия-Галац

05.10.2022 20:27

ПАЗАРДЖИК. Волейболният шампион Хебър започна със загуба европейското си участие в CEV. Жълто-сините загубиха с 0:3 от шампиона на Румъния Аркадия-Галац  в първи мач от 2-ия квалификационен кръг на Шампионската лига  (22:25, 19:25, 24:26). Сред феновете в пълната обновена зала „Васил Левски“ бе и кметът Тодор Попов (снимката е на колегите от Спортал.бг, б.р.)

В началото на мача румънците поведоха със 7:5. Якопо Масари намали до 6:7 с технична атака. Волейболистите на Хебър изравниха резултата при 12:12. Петър Премович атакува в аут и Аркадия дръпна с 15:12. Николай Николов атакува успешно в центъра за 17:18. Блокаут на Тодор Алексиев - 18:19. Тодор Алексиев атакува безапелационно по диагонала от зона 4 за 19:20. Блокада на Виктор Йосифов изравни резултата при 20:20. Двоен блок спря атака на Трифон Лапков - 20:22. Румънските волейболисти поведоха с 23:20. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Възпитаниците на Серджиу Станчу спечелиха първата част с 25:22.

В началото на втората част „тигрите“ поведоха с 5:4, а Якопо Масари атакува успешно и даде преднина от 3 точки при 7:4. Аркадия изравни за 8:8, но Николай Николов влезе в ролята на разпределител а Тодор Алексиев атакува между мрежата и блока за 11:8. Василе Талпа атакува над двойна блокада и гостите изравниха при 15:15. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Два поредни аса на Кристапс Шмитс и още един силов сервис направиха резултата 18:15 за Аркада. Николай Николов намали до 16:18. Блокада спря атака на Петър Премович и Аркада спечели втората част с 25:19.

Третата част започна с превес на шампионите от България. Тодор Алексиев и Петър Премович изведоха Хебър с 5:3. Петър Премович атакува по блокадата за 8:6. Якопо Масари отакува по правата за 9:7. Тодор Алексиев атакува мощно по блокадата за 11:7. Серджиу Станчу взе прекъсване за Аркадия. Тодор Алексиев атакува мощно от зона 4 по блокадата за 13:10. Петър Премович атакува успешно по правата от зона 2 за 15:12. Мощна атака на Петър Премович по блокадата донесе 17:14. Румънците обаче настъпиха педала и се върнаха в гейма при 20:20. Блокада на Якопо Масари и Хебър поведе с 23:20. Николай Николов изведе домакините до геймбол при 24:21. Три поредни точки за румънците и равенство при 24:24. Камило Плачи взе прекъсване за Хебър. Това обаче не помогна, защото гостите спечелиха 2 точки и Аркадия затвори мача с 3:0.

ХЕБЪР: Александер Туш, Петър Премович, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро, старши треньор Камило Плачи.

Аркадия:  Лубош Бартунек, Даниел Малеша, Мариан Бала, Оскар Мадсен Василе Талпа, Андрей Михалеску - Влад Кантор-либеро, старши треньор Серджиу Станчу.