25 медала за Спартак Пазарджик на Държавното по кикбокс в Пловдив

01.11.2022 10:07

Състезателите на Спортен клуб по кикбокс Спартак Пазарджик завоюваха общо 25 медала на Държавното първенство в Пловдив, в стил К1 и татами стиловете - киклайт и лайт контакт.

Момчетата от Пазарджик спечелиха 4 златни, 6 сребърни и 15 бронзови отличия във всички стилове. Това постави клуба на девето място в общото класиране при всички стилове.

В турнира взеха участие общо 42 клуба от цялата страна с над 600 заявки в стиловете. Спартак Пазарджик взе участие с 30 представители - 15 в стил К1 във всички възрастови категории и 15 в стиловете киклайт и лайт контакт, от които половината дебютираха на състезание.

Отборът от Пазарджик отново е на четвърто място в класирането в стил К1☝️, благодарение на завоюваните в тази дисциплина 3 златни, 3 сребърни и 7 бронзови медала.

17 от момчетата са ученици в Спортно училище Пазарджик с профил кикбокс. Те се представиха блестящо, като завоюваха 3 златни, 3 сребърни и 4 бронзови отличия.