Хебър започна с победа серията от контроли

14.01.2023 13:53

ПЛОВДИВ. Футболистите на Хебър започнаха с победа серията от контроли. "Зелените" се наложиха на "Лаута" с 1:0 като гости на Локомотиве (Пловдив). Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на починалия преди дни бивш футболист на Хебър и Марица Пловдив Лазар Димитров.

В 6-та минута падна единственото попадение в мача. Октай Хамдиев добре напредна по десния фланг и подаде по земя към Стилиян Тисовски, който дебнеше около границата на наказателното поле. Офанзивният футболист засече добре кълбото и го прокара покрай Пиргов - 0:1. Две минути преди това Тисовски пропусна отлично положение - той отправи удар, но вратарят на домакините Илко Пиргов улови топката. В 30-ата минута Тодор Павлов пусна много хубаво подаване, което разсече цялата защита на Хебър и остави Каракашев сам срещу вратаря на гостите. Микулич обаче излезе навреме, скъси дистанцията и успя да избие.

Второто полувреме определено беше по-динамично с положения и към двете врати. "Смърфовете" всячески опитаха да стигнат до изравняването, но и малко спортен шанс не им достигна. В 66-та минута удар от воле на Йосип Томашевич премина над целта. Няколко минути по-късно Ивайло Димитров заложи топката на Джовани, но и неговият мерник не беше точен. Ударите към двете врати следваха един след друг, но повечето бяха слаби и се оказваха лесни за двамата вратари. В 68-ата минута домакините организираха опасна атака след отиграване на Христо Иванов, който се завъртя и елиминира противников състезател. След това подаде към Ивайло Димитров, който върна към Джовани, но ударът на бразилеца бе високо над напречната греда. Изравняване можеше да има в 82-та минута, когато Ивайло Димитров комбинира с Евандро, който не успя да се възползва от подаване. Две минути по-късно Костадин Велчев извърши грубо нарушение и реферът Кабаков му показа директен червен картон, но Роберт Мазан се появи на мястото на изгонения Велчев. Хебър и Владимир Манчев прецениха да не се възползват от правото на смяна заради неофициалното естество на мача и предпочетоха да доиграят срещата с 10 души. Локомотив Пловдив натисна и до самия финал преследваше поне равенството, но нямаше късмет.

Следващия петък Хебър  ще премери сили с Висла Краков на подготвителния лагер в Турция.

Състави - Локомотив: 1. Илко Пиргов, 13. Матеус да Силва, 3. Луан, 5. Тодор Павлов, 91. Александър Георгиев, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев, 33. Георги Каракашев, 39. Иван Сулев, 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга; Резерви: 81. Мартин Величков, 99. Джовани Трупе, 4. Мартин Паскалев, 20. Милош Петрович, 50. Йосип Томашевич, 10. Джовани Бариани, 21. Евандро, 19. Денислав Александров, 25. Педриньо, 11. Ивайло Димитров, 34. Петър Витанов, 6. Христо Иванов.

ХЕБЪР: 22. Звонимир Микулич, 28. Осира Корнел, 15. Камен Хаджиев, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 97. Венсан Марсел, 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев, 11. Лорен Маржурин, 39. Ивайло Михайлов. Резерви: 5. Мартин Михайлов, 23. Николай Николов, 99. Архан Исуф, 25. Стоян Стоичков, 17. Арсенио Валгорт, 30. Филип Парутев, 26. Костадин Велчев, 10. Марк-Емилио Папазов.