Хебър отстъпи с 0:1 на Висла в първата си контрола

20.01.2023 21:14

АНТАЛИЯ. Футболистите на Хебър загубиха с 0:1 от полския Висла(Краков) първия си контролен мач от подготовката в Алания, Турция. Победният гол за 14-кратните шампиони на Полша падна в 28-та минута, когато Родадо наказа колективна грешка в отбраната на Хебър.

До почивката част поляците бяха по-свежият и активен на терена тим, докато пътувалите близо 3 часа за контролата пазарджиклии не успяха да покажат истинските си възможности. Това се случи след почивката, когато момчетата на Владимир Манчев имаха повечето и по-чисти положения за попадение.

Двубоят на спортен комплекс "Ekodizayn""в Белек започна с много добра възможност за Висла, но Петър Дебърлиев се намеси отлично след изпълнение на пряк свободен удар от двайсетина метра.

Резултатът в двубоя бе открит от Родадо в 28-ата минута, който наказа колективна грешка в отбраната на българския тим. В 30-ата минута Марсел Жан-Пиер от Хебър имаше прекрасна възможност да изравни резултата, но силният му удар от дъгата на пеналта мина покрай вратата.

В минутите до края на първото полувреме двата тима не успяха да се изненадат, а интересните ситуации пред двете врати почти липсваха.

В началото на втората част пазарджиклии застрашиха на няколко пъти вратата на съперника. Най-близо до гол беше Богомил Божуркин, чийто тежък удар в 56-та минута се отби от гредата на полската врата. Добри възможности се откриха още пред Октай Хамдиев, Арсенио Валпорт и Георги Търтов. Висла имаше само една чиста възможност, при която Родадо беше изведен в стрелкова позиция, но стражът на Хебър Петър Дебърлиев спаси. До края на мача още попадение не паднаха и така Хебър допусна първо поражение от началото на зимната си подготовка.

"Смятам, че стана много полезен мач за нашият отбор. Като цяло бяхме напълно равностойни на Висла", коментира след мача старши треньорът Владимир Манчев. "През първото полувреме имахме малко физически проблеми, защото ни се наложи да пътуваме 3 часа за мача от Алания до Белек. Усетих, че тези, които стартираха двубоя не бяха докрай концентрирани, липсваше ни и свежест. Една наша по-сериозна грешка позволи на противника да ни отбележи гол. След почивката мисля, че надиграхме съперника изцяло, имахме и доста голови ситуации, които не успяхме да отбележим. Определено обаче ми хареса това, което видях и като влагане от страна на момчетата и като неща, които се получиха на терена. Това са контроли, които ни показват какво сме работили до момента - какво се получава и какво не. През първото полувреме, например имаше голямо разстояние между линиите, което не ми хареса, след почивката коригирахме тези несъвършенства. Като цяло видяхме хубави комбинации по време на целия мач. Аз съм впечатлен от Висла, въпреки че в момента те са във второто ниво на футбола в Полша", каза още Манчев.

Състав на Хебър, първо полувреме: Петър Дебърлиев, Мартин Михайлов, Камен Хаджиев, Архан Исуф, Роберт Мазан, Богомил Божуркин, Марсел Жан-Пиер, Стоян Стоичков, Лорен Маружин, Ивайло Михайлов, Марк-Емилио Папазов; Хебър второ полувреме: Петър Дебърлиев, Озира Корнел, Стефан Цонков, Муса Сила, Николай Николаев, Богомил Божуркин(65-Архан Исуф), Марсел Жан-Пиер(65-Филип Парутев), Стилиян Тисовски, Октай Хамдиев, Арсенио Валпорт, Георги Търтов