След драматичен петгеймов мач Хебър пак склони глава пред Левски

05.02.2023 20:52

СОФИЯ. Волейболният шампион Хебър загуби драматично в петгеймов мач гостуването си на Левски (19:25, 25:23, 16:25, 30:28, 13:15) в дербито на 13-ия кръг на първенството и не можа да си отмъсти за есенната загуба в Пазарджик, която бе първа в общо двете от началото на първенството. В зала „Левски София“ вторият и четвъртият във временното класиране на efbet Супер Волей направиха зрелищен двубой.

По този начин двата тима се изравниха с по 10 победи и 3 загуби. "Тигрите", обаче, остават на второ място във временното класиране с 30 точки, докато Левски е трети с 29.

За Хебър Джулио Саби заби фантастичните 36 точки (2 блока и 59% успеваемост в атака - +20) за Хебър. Бившият капитан на България Виктор Йосифов пък приключи с 16 точки (5 блока, 2 аса и 75% успеваемост в атака - +14), но и това не помогна за успеха. За Левски най-резултатен бе Венислав Антов с 24 точки (2 блока, 2 аса и 50% успеваемост в атака - +9). Голямо включване направи Александър Къндев, който влезе като резерва още в първия гейм и завърши с 19 точки (1 блок, 1 ас, 53% успеваемост в атака и 57% позитивно посрещане - +12). Впечатляващо представяне и на опитния център Светослав Гоцев, който се отчете с 14 точки (6 блока, 1 ас и 47% успеваемост в атака - +14).

В началото на първата част гостите от Пазарджик отрано поведоха минимално и след 2:3 в тяхна полза не изпуснаха инициативата до края на гейма. Това продължи и във втората част, като буквално на епилога на гейма „тигрите“ пропиляха шанса си да го вземат при 23:21 да тях, инкасирайки четири точки за съперника.

В третата част битката отново вървеше точка за точка, докато момчетата на Камило Плачи не поведоха с 12:9, а при 20:15 в тяхна полза интригата се скъса. Здравата битка продължи до края на мача и отборът на Николай Желязков ликуваше след здрав поизпотяване.

В следващия 14-и кръг "сините" играят със Славия, а Хебър приема коравия тим на Дея спорт (Бургас).