Баскетболният Хебър не сдава първото място, гази с 13-та победа

06.02.2023 07:30

Баскетболният Хебър постигна разгромна 13-та победа в регион Юг на ББЛ А група - 108:68 срещу Локомотив Пловдив. Още в първата част на двубоя разликата мина 20 точки и пазарджишкият тим с лекота довърши започнатото. Хебърци нанизаха 14 тройки в мача, като направиха цели 31 асистенции. Освен това тимът принуди противника да сгреши цели 26 пъти, срещу само 9 грешки за лидера в групата, като той отбеляза и 27 точки от тези грешки. Хебър бе убедителен и в атаките под коша, откъдето отбеляза половината си точков актив.

Пазарджишкият отбор игра със 7 баскетболисти, като с 30 точки и 10 борби бе Николай Нинов, 25 и 15 борби добави Юлий Арабаджийски, 20 отбеляза Методи Методиев, 19 с 10 борби - Станислав Тенов и 14 вкара Станислав Ваклинов. По 15 за Локомотив записаха Калоян Панчев и Богомил Дичев.

Хебърци са първи във временното класиране с 27 точки, а с по 26 са Хасково и Вихър Айтос. Хасково записа нов успех в региона след красноречиво 104:62 срещу Раковски. В двубоя интригата падна рано-рано, като Хасково избухна с втора част 33:10 и така си реши нещата до почивката. Тя дойде при 55:24, а след подновяването на играта отново момчетата на Янко Желев доминираха.

Същевременно и Вихър Айтос постигна четвърта поредна победа в регион Юг, след като надви убедително Пловдив Мамбас с 86:56 на негов терен в зала „Сила“. Само няколко минути игра бяха необходими на баскетболистите на Дечо Коешинов да натрупат двуцифрена разлика, а след десет минути игра водеха с 24:12. Темпото се запази и през втория период, като на почивката те дръпнаха с 44:23.

Пълна статистика за мача на Хебър с Локо Пловдив може да видите ТУК.