Понеделник, 15 Май 2023

Хебър драматично загуби дербито с Дея спорт /обновена/

12.02.2023 20:37

ПАЗАРДЖИК. Дея спорт успя да измъкне победата над Хебър след инфарктна драма в дома на "тигрите" - зала "Васил Левски". Волейболният шампион от Пазарджик изпи горчивата чаша в дербито от 14-я кръг на Efbet Супер Волей, след като гостите от Бургас го взеха с 3:2 (21:25, 25:17, 25:22, 15:25, 15:13). Пълните трибуни с фенове и играчите могат да съжаляват, че дадоха реванш на бургазлии за загубения финал за Купата на България с 2:3 гейма преди около месец, който също се игра в нашата крепост.

Така Дея спорт са пети с 28 точки (9 победи, 5 загуби) във временното класиране, докато "тигрите" заемат четвърта позиция с 31 точки (10 победи, 4 загуби). Преди "жълто-синит" в подреждането са ЦСКА, Левски и Нефтохимик  съответно с 34, 32 и 31 точки.

Мачът държше в напрежение зрителите от първата до последната минута. В първата част Дея изоставаше в резултата през почти цялото време, но изравни при 19:19, а домакините показаха по-добра играя в заключителните минути и го взеха с 25:21. Във втория гейм гостите взеха аванс и не позволиха на фхебъци да го стопят, даже го увеличиха и го спечелиха с 25:17. Третият гейм започна точка за точка. Хебър водеше с 18:16, когато Дея реализира шест поредни, за да поведе на свой ред с 22:18. Домакините направиха опит да се върнат, но не успяха да съкратят изоставането си на по-малко от две точки. В четвъртата част шампионите от Хебър бяха тези, които взеха рано инициативата и поддържаха солидна преднина почти през цялото време, за да изравнят геймовете след 25:15. В тайбрека Дея спорт влезе по-добре и поведе със 7:4 точки. Домакините успяха да изравнят при 9:9, но само една брейк точка за 13:11 бе достатъчна на бургазлии за крайния успех.

Най-резултатен за победителите бе рожбата на Хебър Николай Учиков. Диагоналът завърши с 20 точки на сметката си. Още 17 прибави Валентин Братоев, а Стефано Патриарка записа 14. За Хебър Джулио Саби отбеляза 27 точки, а с 12 завърши центърът Виктор Йосифов.