ЦСКА надви шампиона Хебър и излезе на върха

27.02.2023 21:51

СОФИЯ. С изненадваща победа ЦСКА се наложи над Хебър и излезе отново на върха с 40 точки в класирането. Волейболистите на Сашо Попов постигнаха нов зрелищен успех над шампионите, като повториха резултата от Пазарджик през есента, ликувайки този път с 3:2 (25:21, 23:25, 25:20, 17:25, 15:12) в своята зала "Васил Симов".Нашите "тигри" пък са на 4-о място в момента с 35 точки, 11 победи и 6 поражения.

Двубоят премина при поделено надмощие. В първия гейм домакините стояха много добре в защита и на начален удар, което им позволи да спечелят с 25:21. Във втория гостите бяха тези, които намериха път към успеха след 25:23. ЦСКА обаче не трепна и на свой ред показа много високо ниво на волейбол, за да поведе отново в мача при 25:20. Последваха обаче колебливи изяви на нашите, които позволиха на класния съперник бързо да се възползва и след 25:17 срещата отиде в тайбрек. свързани статии Нефтохимик тресна шампиона Хебър

В решителния пети гейм столичните волейболисти успяха пречупят шампионите. Делчо Раев се включи силно от пейката, а Димитър Димитров продължи добрата си игра, за да подсигури успеха с 15:12.

За домакините от ЦСКА 32 точки реализира Димитър Димитров, половината от атака. Тодор Костов добави 11, а Александър Симеонов – 10. За гостите от Хебър ветеранът Тодор Алексиев вкара 20 точки, 18 прибави Якопо Масари, а 12 – Трифон Лапков. Николай Николов с 4 блокади беше най-полезен за хебърци в отбрана.