Хебър – Лудогорец – 1:1 на полувремето

18.03.2023 15:24

ПАЗАРДЖИК. На полувремето Хебър и Лудогорец играят при резултат 1:1 в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига. Разградчани откриха в 22-а мин. чрез Делев, а хебърци върнаха гола в 43-та мин. чрез Арсенио Валпоорт.

Преди началото на мача БФС награди с Почетен плакет легендата на Хебър Иван Бутраков-Царето, който бе аплодиран от многобройните привърженици на „зелените“.

Бранителят на Лудогорец Антон Недялков се контузи по време на загрявката на "орлите". Стана ясно, че защитникът е получил болки в петата преди началото на двубоя и бе заменен в стартовия състав от Дени Групер. Лудогорец започна настървено двубоя, а „зелените“ бяха постъписани в първите минути. Секунди след първия съдийски сигнал Игор Тиаго проби и след последвалия корнер Спас Делев изпробва рефлекса на Звонимир Микулич. В 7-та гостите вкараха гол чрез Игор Тиаго, но след консултация с ВАР попадението не бе зачетено. Тиаго отново излезе на добра позиция в 11-а мин., но опитът му бе блокиран, а секунди след това и Десподов опита да стреля. Натискът на гостите продължи, докато хебърци създаваха по-рядко ситуации на напрежение в половината на съперника, но не и нещо по-сериозно.

Разградчани можеха да открият в 21-ата минута, когато Кирил Десподов получи отличен извеждащ въздушен пас от Педро Нареси и опита да прехвърли Микулич, но топката бе изчистена от голлинията, а последвалият удар на Пьотровски бе блокиран. Голът за „орлите“ падна в 22-а мин. - Десподов центрира към Якуб Пьотровски в пеналтерията на Хебър, а полякът пусна пас с петичка към Спас Делев, който реализира за 0:1. След преглеждане с ВАР съдията Станислав Тодоров посочи центъра.

В 29-а мин. Хебър отправи първия удар към Падт –Венсан Марсел стреля, но встрани. В 36-та мин Десподов нацели гредата след като шутира избита от Микулич топка  и се разминахме само с корнер Само минута по-късно пак  той опита акробатичен ножичен удар, който не намери целта.

Две минути преди да изтече редовното време на първата част Арсенио Валпорт бе изведен сам срещу Серджио Падт. Футболистът на Хебър успя да надбяга Оливие Вердон, след което прати топката в мрежата на Лудогорец. ВАР потвърди попадението.

ХЕБЪР: 22. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф, 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Гарсия, 33. Стефан Цонков, 55. Георги Вълчев, 97. Венсан Марсел, 17. Арсенио Валпорт, 11. Лорен Маружин.

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 11. Кирил Десподов, 9. Игор Тиаго,  90. Спас Делев.