Хебър показа лице на боец и затрудни Лудогорец (1:3)

18.03.2023 16:36

ПАЗАРДЖИК. Хебър днес показа лице на боец и затрудни Лудогорец, но загуби с 1:3 двубоя от 24-ия кръг на efbet Лига. Разградчани откриха в 22-а мин. чрез Десподов, хебърци върнаха гола в 44-та мин. чрез Арсенио Валпоорт, Спас Делев вкара за 1:2 в 69-та мин., а в 94-а мин. на мача Тиаго вкара победното попадение.

Преди началото на мача БФС награди с Почетен плакет легендата на Хебър Иван Бутраков-Царето, който бе аплодиран от многобройните привърженици на „зелените“.

Бранителят на Лудогорец Антон Недялков се контузи по време на загрявката на "орлите". Стана ясно, че защитникът е получил болки в петата преди началото на двубоя и бе заменен в стартовия състав от Дени Групер. Лудогорец започна настървено двубоя, а „зелените“ бяха постъписани в първите минути. Секунди след първия съдийски сигнал Игор Тиаго проби и след последвалия корнер Спас Делев изпробва рефлекса на Звонимир Микулич. В 7-та гостите вкараха гол чрез Игор Тиаго, но след консултация с ВАР попадението не бе зачетено. Тиаго отново излезе на добра позиция в 11-а мин., но опитът му бе блокиран, а секунди след това и Десподов опита да стреля. Натискът на гостите продължи, докато хебърци създаваха по-рядко ситуации на напрежение в половината на съперника, но не и нещо по-сериозно.

Разградчани можеха да открият в 21-ата минута, когато Кирил Десподов получи отличен извеждащ въздушен пас от Педро Нареси и опита да прехвърли Микулич, но топката бе изчистена от голлинията, а последвалият удар на Пьотровски бе блокиран. Голът за „орлите“ падна в 22-а мин. - Десподов центрира към Якуб Пьотровски в пеналтерията на Хебър, а полякът пусна пас с петичка към Спас Делев, който реализира за 0:1. След преглеждане с ВАР съдията Станислав Тодоров посочи центъра.

В 29-а мин. Хебър отправи първия удар към Падт – Венсан Марсел стреля, но встрани. В 36-та мин Десподов нацели гредата след като шутира избита от Микулич топка  и се разминахме само с корнер Само минута по-късно пак  той опита акробатичен ножичен удар, който не намери целта.

Минута преди да изтече редовното време на първата част Арсенио Валпорт бе изведен сам срещу Серджио Падт. Футболистът на Хебър успя да надбяга Оливие Вердон, след което прати топката в мрежата на Лудогорец. ВАР потвърди попадението.

След почивката лудогорци започнаха още по-масиран натиск, но Владимир Манчев добре подреди отбора, без да дава излишни пространства в защита на противниковата офанзива, както в първата част. Игор Тиаго имаше две възможности, но при едната стреля от малък ъгъл, а при втората ударът му не бе достатъчно силен, за да застраши Микулич. Малко по-късно Пьотровски стреля от дистанция, но Микулич спаси.В 58-ата минута Тодор Неделев изведе Дени Групер, който стреля директно. Микулич се справи и изби, а след това прозвуча и сигнал за засада. В 60-а мин. Неделев застраши нашия вратар с директен изстрел от пряк свободен удар. Същевременно трибуните все по-горещо подкрепяха своите любимци, които компактно играеха предимно в своята половина и разчитаха на контра действия.

Все пак натискът на гостите от Разград се увенча с успех. Левият краен бранител Дени Групер центрира в наказателното поле на Хебър, където нисичкият Спас Делев се извиси над всички, реализирайки втория си гол в двубоя - с глава.

Хебър опита да изнесе играта, предимно с дълги топки, но инициативата продължи да бъде на гостуващия тим, който създаваше опасностите. В последните десетина минути обаче Хебър имаше шансове да върне гола пасив и интригата остана до самия край. В последните минути Нонато получи извеждащ пас, напредна сам срещу Микулич и вкара, но от засада. В 94-а мин., след изтеклото редовно продължение, и Микулич се включи в атаката на Хебър след като бе приканен от треньора Манчев. В ответната атака Търтов нямаше как да спре офанзивата на зелените и Тиаго вкара на празна врата за крайното 1:3.

"Не мога да не бъда доволен от раздаването и хъса на момчетата", коментира треньорът на хебърци Владимир Манчев. " През първото полувреме имахме доста добри аатаки, които не успявахме да развием. Това е наша стара слабост. имахме грешни решения пред противниковата врата. През второто полувреме нямахме чак толкова много положения, бяхме по-добре в защита, но тази грешка при втория гол ни попречи да вземем нещо повече в този мач. Противопоставихме се сереиозно на отбор, който играе в Шампионска лига. През паузата ще работим върху много неща, най-вече върху увереността на играчите, защото те могат", допълни Манчев и благодари на щаба за работата с отбора през седмицата.

"Не мога да не съм доволен от играта на отбора. Не съм доволен, че пропиляхме много шансове. като цяло доминирахме в този мач. Заспахме в една ситуация, в която допуснахме гол, но направихме нужните корекции, така че съм доволен от трите точки", коментира и треньорът на шампионите Ивайло Петев

ХЕБЪР: 22. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф (ж.к.) (79 - 98.Георги Търтов), 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев (57 - 19.Муса Сила), 8. Алехандро Гарсия (80 - 84.Стилиян Тисовски), 33. Стефан Цонков, 55. Георги Вълчев, 97. Венсан Марсел (84 - 39. Анте Живкович), 17. Арсенио Валпорт, 11. Лорен Маружин (57 - 10.Марк-Емилио Папазов).

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 22. Франко Русо (ж.к.), 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси (72 - Рай Насименто), 88. Тодор Неделев (72 - Густаво Сантана), 11. Кирил Десподов, 9. Игор Тиаго,  90. Спас Делев (83 - Клод Гонсалвеш).