Понеделник, 26 Юни 2023

Хебър надви Берое, но не успя да измести Левски от второто място

25.03.2023 21:44
  БНР

"Хебър" победи като гост "Берое 2016" в среща от 21 кръг на първенството в Супер Волей Лигата в пълната зала „Иван Вазов“ и в много интересен и оспорван двубой, но не успя да измести от второто място "Левски", който пък победи "Пирин" насред Разлог в много драматичен мач с 3:2 (27:25, 18:25, 30:32, 25:16, 15:13). В отделните части двубоят в Стара Загора завърши 19:25, 24:26, 25:21 и 24:26 точки. Двамата наставници Камило Плачи и Мирослав Живков имаха редица проблеми в състава. Шампионите спечелиха първия гейм със силен сервиз и добро посрещане. Вторият гейм бе много оспорван, играеше се точка за точка и едва в края опитните играчи на „Хебър“, подкрепяни от своята агитка, надделяха. В третата част старозагорци превъзхождаха, Спас Байрев записа поредните си силни минути и заслужено „Берое 2016“ спечели гейма. В края на тази част играчът на „Хебър“ Мартин Симеонов се контузи при приземяване и не доигра срещата. Четвъртият гейм също бе равностоен и едва в края му гостите триумфираха.

Отличието за най-полезен играч в мача бе за Николай Николов от „Хебър“. За победителите най-резултатен бе Тодор Алексиев, който записа 21 точки. Спас Байрев бе най-резултатен в „Берое 2016“ и в мача, отбелязвайки 31 точки.