Четвъртък, 10 Авг 2023

Баскетболистите на Хебър взеха първия полуфинал

09.05.2023 13:53

Мъжете на баскетболния Хебър започнаха с победа участието си в полуфиналите в регион Юг на ББЛ А група. В Айтос тимът надви местния Вихър с 83:67. Цялата първа четвърт бе белязана с много ниска резултатност, като след края й баскетболистите на Дечо Коешинов имаха леко предимство – 16:14. През втория период обаче отборът от Пазарджик взе инициативата и на почивката дръпна с 41:30. Хебър поддържаше двуцифрена разлика и след паузата, а преди заключителната четвърт увеличи за 66:46. Преднината на тима скочи и до 23 в оставащото време и въпреки че „Вихър“ заличи част от нея, тя бе твърде голяма за нещо повече. Берк Мехмед бе най-резултатен за победителите с 26 точки. Христо Бъчков записа 20 и 19 борби, с 12 е Николай Нинов. За съперника Стоян Милчев реализира 25 точки, Стоян Петков е с 21 и 18 борби, а дабъл-дабъл направи и Константин Коев – 12 точки и 10 борби.

Преди полуфиналите хебърци победиха в плейофната фаза Локомотив (Пловдив) в два мача в зала „Иван Симеонов“, на 1 и 2 май  – съответно със 115:56 и 120:69.