Четвъртък, 31 Авг 2023

Хебър взе трите точки от Ботев във Враца! Гарантира си бараж! /ОБНОВЕНА/

31.05.2023 20:55

ВРАЦА. Хебър победи като гост Ботев под прохода Вратцата и си осигури поне жадувания бараж! Мачът от 34-ия кръг на efbet Лига завърши при резултат 2:3 в полза на селекцията на Любо Пенев и драматичните обрати в двубоя напълно опровергаха обвинението на треньора на Спартак-Варна Димитър димитров-Херо, че врачани ще играят симулативно срещу нашите. Автори на головете са Венсан Марсел (48), Георги Вълчев (67-дузпа) и Стоян Стоичков (79), а за домакините се разписа Клери Сербер (56) и Марко Мажуга (90+4).

Така Хебър събра актив от 29 точки, което им гарантира минимум участие в баража за оставане в efbet Лига. Футболистите на Ботев (Враца) пък имат 32 пункта и запазват своето 11-о място в класирането.

В мача на стадион „Христо Ботев“ първото опасно положение дойде в 5-а мин., когато Георги Вълчев стреля от далечна дистанция, но топката не намери очертанията на вратата на домакините. В 14-ата минута Октай Хамдиев центрира в наказателното поле към Марк-Емилио Папазов, който не се забави и стреля, но кълбото се отби в Диего Фераресо и излезе в корнер. Греда за врачани е регистрирана в 22-ата минута, когато Меси остана непокрит в наказателното поле и отправи опасен удар с глава в напречния дирек.

След почивката хебърци усилиха натиска. В 48-а мин. Октай Хамдиев проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле и намери с точен пас Венсан Марсел, който с перфектен шут препарира Федерико Рубио – 0:1. Няколко минути по-късно, в 56-а, Ботев изравни - Чавдар Ивайлов пусна поредния перфектен пас към Даниел Генов. Той не се забави и веднага намери Клери Сербер, който на празна врата нямаше как да не вкара за 1:1.

В 67-ата минута Диого Барбоса игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Иво Андреев посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Вълчев, който без проблеми върна преднината на Хебър. Класическото 1:3 се случи в 79-та минута. Тогава Стоян Стоичков бе на мястото си до точката на дузпата и вкара центрираната от Маружин топка по земя към него.

В четвъртата минута на добавеното време Марко Мажуга направи добавка след отразяване на Дебърлиев..

Състави - Ботев Враца: 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Фелипе, 8.  Диего Фераресо, 9. Даниел Генов (78 - 16. Красимир Тодоров), 11. Момчил Цветанов (85 - 37. Том Рапнуи), 17. Чавдар Ивайлов-К, 18. Диого Барбоса (85 - 21. Жан Пиер Да Силва), 19. Браян Переа (78 - 14. Марко Мажуга), 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери  Сербер (63 - 15. Мирослав Маринов).

ХЕБЪР : 1. Петър Дебърлиев-К, 33. Стефан Цонков (ж.к.), 5.  Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев (46 - 99. Архан Исуф), 8. Алехандро Серано (74 - 7. Стоян Стоичков), 97. Марсел Венсан (60 - 84.  Стилиян Тисовски, ж.к.), 10. Марк-Емилио Папазов, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов (ж.к.) (60 - 39. Анте Живкович).