Габриела и Стефани с титла от Глазгоу

09.10.2023 08:10

Златните ракети на “Бадминтон-скуош клуб Пазарджик”  Стефани Стоева и Габриела Стоева, спечелиха титлата на двойки жени на международния турнир по бадминтон от сериите "Чалъндж" в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 15 хиляди долара, който е част от олимпийските квалификации за Игрите в Париж 2024. Момичетата, които са номер 1 в схемата, постигнаха четири поредни успеха по пътя си до златните отличия. На финала  направиха обрат и победиха японките Майко Кавадзое и Харуна Кониши с 19:21, 21:11, 21:12 за 63 минути.

В първия гейм японките поведоха с 18:12, но Стефани и Габриела Стоева намалиха пасива си на 19:20, но с още едно спечелено разиграване съперничките им поведоха в резултата. В следващите две части обаче българките доминираха. Във втория гейм те поведоха с 14:4 и след 21:11 изравниха, а в третата част след 14:12 направиха серия от 7:0 и стигнаха до крайния успех.

Кактоп исахме пък, на провеждащия се Открит шампионат на България по бадминтон за мъже и жени (05-08.10.2023(в столичната зала “Европа” състезателката на Бадминтон-скуош клуб Пазарджик" Гергана Павлова се класира на четвъртфинал единично жени,където за влизане в медалите отстъпи на третата поставена в схемата Милена Шнайдер( Швейцария) с 2:0 гейма. На двойки жени с партньорка Таня Иванова също се класираха за четвъртфинал, в който след много оспорван двубой загубиха от вторите поставени в схемата Фусхланг/Томсен-Дания с 21:17/21:17. Това бе втори пореден четвъртфинал за Гери, след Загреб предишната седмица, коетй носи възход в Световната ранглиста.