Сестри Стоеви от Бадминтон-скуош клуб Пазарджик - шампионки на двойки в Бахрейн

27.11.2023 10:23

Гергана Павлова се представи много силно единично

От 21 до 26 ноември в Манама-Бахрейн се проведе Откритият шампионат на Бахрейн за мъже и жени, който е и Олимпийска квалификация.
Състезателките на “Бадминтон-скуош клуб Пазарджик” Стефани и Габриела Стоеви са шампионки на двойки жени от Бахрейн чалендж, като на четвъртфинал победиха с 2:0 Киртока/Дивия-Индия, на полуфинал отстраниха с 2:0 Уанг/Уанг - Китай и на финала с японките Ишекава/Конегава спечелихме с 2:0 гейма (21:19/21:14).
Също така на единично жени, много силно представяне за спортист на Пазарджик 2020-Гергана Павлова, която отново записа две изключителни победи срещу Саника Гурав- Обединени Арабски Емирства и Айда Ениати-Иран и на осминафинал загуби след много силно изигран мач от поставената номер едно в схемата- Малвика Бансод-Индия.
Така момичетата взеха титла и изключително ценни точки за Световна ранглиста и за квалификациите за Олимпийските игри,а също така показаха изключителна игра.