Понеделник, 04 Мар 2024

Държавни бронзови медали за “Бадминтон скуош клуб Пазарджик“ при 15-годишните девойки

03.12.2023 19:48

ХАСКОВО. На 02-03.12.2023 в хасковската зала “Спартак” се проведе Дуржавно-отборно първенство - финали по бадминтон за юноши и девойки под 15 години. Участие взеха дванадесетте най-добри отбора от страната. При девойките “Бадминтон-скуош клуб Пазарджик” се класира на трето място. Отборът бе в състав: Теодора Павлова,Иванина Иванова,Полина Дойчева и Гергана Гилева.

"В групата победихме отборите на “Ракет”- Хасково с 5:0 срещи и отбора на Стара Загора с 3:2 срещи,като така станахме първи в групата и се класирахме за финалната тройка. Там за съжаление загубихме от Хасково с 4:1 срещи и допуснахме драматична загуба с 3:2 от “Атлет”- Първомай. Така момичетата останаха трети и се окичиха с бронзовите медали. Шампиони са “Атлет”- Първомай,втори са Хасково", разказа не без гордост старши треньорът Неделчо Кесов.