Управата на Хебър скочи на столични колеги заради Любо Пенев след днешната контрола на "зелените"

27.01.2024 19:58
Управата на Хебър скочи на столични колеги заради Любо Пенев след днешната контрола на \

Часове след втората контрола на Хебър днес, завършила 2:1 за нашите момчета срещу Марица, ръководството на "зелените" осъди публикации, според които старши треньорът Любо Пенев бил пред напускане на пазарджишкия клуб, а според клубния щаб, това се прави с определена цел.

"Остро осъждаме поредната доза лъжи и инсинуации, тиражирани от определени столични медии, които твърдят, че "всеки момент" старши-треньорът Любослав Пенев напускал клуба.  Истината е точно обратната - Любослав Пенев има договор с ФК Хебър и го изпълнява напълно професионално, отговорно и коректно. И уверяваме ви, няма никакво намерение да изостави работата си във ФК Хебър! И точно това го прави още по-голям в очите на всички свързани с Хебър - ръководство, футболисти и фенове, Моментът за поредния залп от лъжи очевидно не е подбран случайно - точно днес, когато ръководството процедира изплащане по финансови ангажименти към футболисти и спортно-технически(треньорски) щаб. Уверяваме всички наши привърженици, че Хебър ще излезе успешно и с чест от тази трудна за клуба ситуация, както го правил неведнъж в общо 105-годишната история на пазарджишкия футбол", казват от клуба.

Междувременно Хебър спечели втората си контрола - "зелените" се наложиха с 2:1 над Марица на помощното игрище на стадион “Георги Бенковски” в Пазарджик. Мачът се игра при тежки условия - ураганен вятър, който затрудни много и двата отбора. Пловдивчани първи стигнаха до гол. В 20-та минута вратарят на домакините изби центриране, Димо Бакалов посрещна топката и отблизо отбеляза за 0:1. По-късно Бакалов можеше да отбележи второ попадение, но вратарят изби удара в корнер. В края на полувремето домакините изравниха след извеждащ пас и удар на Николас Пенев, като останаха съмнения за засада при подаването. През второто полувреме много добра атака на пловдивчани завърши с попадение. Веселин Марчев навлезе отдясно, последва много хубав фалцов удар в далечния ъгъл, но вратарят на Хебър с пръсти изби в гредата. Топката се върна, посрещна я Станислав Маламов, който отбеляза за 1:2, но съдията маркира засада, което предизвика негодуванието на гостите.

Домакините стигна до победния гол сред грешка на вратаря. Ангел Бастунов отбеляза попадението. В края на мача Теодор Андреев можеше да донесе равенството на Марица. Мартин Газиев центрира, вратарят изби топката, която попадна в краката на Андреев, но той бе неточен от границата на наказателното поле.

Следващата контрола на Хебър е на 4 февруари в столицата срещу ЦСКА 1948.