Хебър с реми в последната контрола, в клуба получиха заплата

10.02.2024 18:29

ПЛОВДИВ. Отборът на Хебър изигра последната си контролна среща преди рестарта на първенството. Играчите на Любо Пенев направиха 0:0 с Ботив-Пловдив на Футболен комплекс „Никола Щерев – Старика“ в Коматево. Неофициален повторен дебют за "зелените" направи Георги Каракашев. Халфът бе официално преотстъпен под наем на Хебър от Локомотив (Пд) до края на настоящото първенство. Роденият в Разлог полузащитник изигра с фланелката на Хебър цели 3 сезона - от 2019 до 2022 г.

Днес двата отбора изиграха динамичен и атакуващ мач, но до попадения така и не се стигна. Любо Пенев пусна в игра 20 футболисти. През второто полувреме темпото значително спадна. Ботевистите продължиха да бъдат по активния отбор на терена, но гостите успяха да запазят нулевото равенство.

Мачът за Хебър започнаха Петър Дебърлиев, 9. Николас Пенев, 10. Ангел Бастунов, 13. Архан Исуф, 14. Олексий Збун, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 33. Стефан Цонков, 44. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 99. Георги Каракашев. През втората част в игра се появиха каращите проби сенегалци Диаманта (централен нападател), Йоан Нзи (полузащитник) и Марк-Емилио Папазов, а малко по-късно с две прекъсвания на смяна влязоха още Виктор Сеско, Иван Дишков, Богомил Божуркин, Сашо Лебанов, Хуан Роман и вратаря Боян Загорски. През всичките 90 минути на терена останаха само Робърт Мазан и Георги Каракашев. Заради контузия проверката с Ботев пропусна Георги Вълчев.

С добра новина съвпадна завършекът на зимната подготовка на Хебър - всички служители в клуба - футболисти, спортно-технически щаб, администрация, помощен персонал и треньори от ДЮШ, получиха по една месечна заплата.