Хебър хвърли бомбата! 2:1 на “Лаута“! /ОБНОВЕНА/

24.02.2024 14:59
Жоао Сеско също хвърли много труд и пот на терена, но си изкара жълт картон
  Старт-фото.бг

ПЛОВДИВ. Футболистите на Хебър хвърлиха бомбата в 22-я кръг на efbet Лига. Четата на Любо Пенев побе Локомотив Пловдив с 2:1 като гост в инфарктен мач, а победният гол дойде в 11-ата минута на добавеното време на втората част.

"Смърфовете" поведоха в 10-ата минута с гол на Христо Иванов. В началото на втората част Марк-Емилио Папазов изравни, а в последните секунди на срещата дебютиралия за гостите от Пазарджик сенегалец Шейх Диаманка се възползва от грешка в защитата на домакините и донесе ценен успех на нашите.

Резултатът бе открит в 10-ата минута чрез Христо Иванов откри резултата след като посрещна избитата от Дебърлиев топка при удар на Йоан Баи. Десет минути по-късно Иванов не успя да засече добре центриране отдясно, но топката се озова в Евандро, който стреля, но Дебърлиев неутрарлизира удара на браилеца. При тази ситуация Иванов удари главата си с Жоао Сеско, като и двамата се озоваха на тревата, а след оказаната медицинска помощ халфът на "дмърфовете" бе заменен от Мичи Нтело. До почивката домакините продължиха с натиска. В 35-ата минута Бабакар Дион проби и намери свободния Йоан Баи в наказателното поле, французинът овладя топката и нанесе силен удар от десетина метра опасно над вратата. В 43-ата минута Хебър бе близо до изравняването. След грешка на домакините Георги Каракашев стреля от около 15 метра, но не намери целта. В 45-ата минута Ангел Лясков изскочи зад защитата на Хебър, но беше налетян от Жоао Сеско.

След починката Марк-Емилио Папазов пропусна добра възможност - нападателят проби отляво, финтира Камдем, навлезе в наказателното поле и обстреля над целта вратата на черно-белите. Все пак равенството бе възстановено в 51-та минута. Тогава Стефан Цонков се озова на дясното крило и центрира прецизно към далечната греда, където Папазов беше оставен непокрит от Камдем, а и Томов не се ориентира добре и нападателят на гостите с глава вкара за 1:1.

Няколко минути по-късно Бабакар Дион успя да се измъкне от нашата защита и да отправи удар от средна дистанция, но извън очертанията на вратата. В 57-ата минута "смърфовете" изпълниха корнери сле дотиграване на Хорхе Сигура Димитър Илиев прати кълбото във вратата, но бе свирена засада. Повторенията показаха, че ако нападателят беше оставил кълбото, то щеше да се озове в мрежата. Малко след това Дебърлиев спаси удар на Нтело.

В 60-та минута съдията Петър Кузев свири дузра - Бабакар Дион получи на границата на наказателното поле и нанесе удар, който срещна ръката на Георги Вълчев. В крайна сметка съдията отмени решението си, след като прецени, че топката първо се удря в бедрото на Вълчев, а след това в ръката му, а това бе оспорвано от пловдивчани.

В 79-ата минута пред резервата Петър Андреев се откри добра възможност, но младежкият национал си попречи с Дион и не стреля пълноценно.

Победният гол падна в последните секунди на мача, когато Шейх Диаманка донесе "диамантения" успех над "смърфовете".

Бесни от резултата, няколко от феновете на Локомотив Пловдив нахлуха на терена, прескачайки преградите на Трибуна "Бесика" и опитаха да влязат в саморазправа с вратаря на Хебър Петър Дебърлиев. За щастие, до по-сериозни инциденти не се стигна след намесата на част от стюардите.

След мача наставникът на Хебър – Любослав Пенев, видимо доволен, говори за напусналите клуба футболисти и за тяхното развитие под този треньорски състав в Пазарджик. „Трябва винаги да сме доволни, когато взимаме три точки. Играхме добре с висока концентрация и характер до последната секунда. Накрая трудът се възнагради“, започна Пенев. „Локо Пловдив също искаше да спечели мача. Всеки треньор дава задачите преди срещата. Мачът се разви по начина, който искахме и това ме радва. Изпълниха задачите почти на 100%. Обичам да правя ротации от време на време. Имаме футболисти с добри качества и това ни позволява това“, каза още той. „Очевадно е, че не влияе напускането на играчи. Не само Мазан, а и други четирима основни пожелаха да напуснат клуба. В съблекалнята цари добър колектив и там не искам хора, които не искат да играят за Хебър. Вратата е отворена и да си тръгват. Защо не си тръгнаха преди да почнат да работят с този треньорски щаб? Охене да си тръгне от 48, където беше втори, трети отбор. Николов – втора лига. Защо преди да проведат тази подготовка с този щаб не си тръгваха? Никой не ги търсеше, така че... Пожелавам им успех и просто искам в съблекалнята да има добър климат и момчета, които да се идентифицират с клуба“, завърши Ел Голеадор.

Състави - Локомотив: 81. Кристиан Томов, 44. Ангел Лясков (ж.к.), 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев (ж.к.), 71. Оливер Камдем, 6. Христо Иванов (28 - 9. Мичи Нтело), 17. Мартин Райнов (88 - 12. Ефе Али), 21. Евандро, 10. Йоан Баи (78 - 11. Петър Андреев), 14. Димитър Илиев /к/, 7. Бабакар Дион Резерви: 23. Динко Хоркаш, 12. Ефе Али, 16. Кристиян Пешов, 20. Милош Петрович, 22. Ивайло Иванов, 5 Тодор Павлов, 11. Петър Андреев, 9. Мичи Нтело.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско (ж.к.), 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 99. Георги Каракашев (ж.к.), 24. Лазар Марин, 84. Стилиян Тисовски (46 - 75. Йоан Н`Зи), 14. Олексей Збун, 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев (66 - 5. Шейх Диаманка), 17. Марк-Емилио Папазов (66 - 8. Красиан Колев) Резерви: 88. Мартин Янков, 32. Боян Загорски, 21. Божидар Пенчев, 18. Иван Дишков, 8. Красиан Колев, 75. Йоан Н`Зи, 3. Богомил Божуркин, 23. Сашо Лебанов, 5. Шейх Диаманка