Ясни са носителите на купа „Велинград” по биатлон

29.02.2024 18:54

Четирите възрастови групи при най-малките в биатлона участваха в състезанието за купа „Велинград”. Във вторник бяха стартовете в спринта – момчета и момичета, както и момчета младша и момичета младша възраст, а днес надпреварата продължи индивидуално. Най-добре класиралите се в отделните дисциплини бяха наградени с медали, а победителите в комплексното класиране получиха купи.

Най-малкият биатлонист бе 6 – годишния Константин Алексиев от троянския клуб „Аякс”. Останалите спортни клубове, взели участие в състезанието, са „Амбарица” -Троян, „Рожен” – Чепеларе, „Банско – 2019”, „Еледжик” – Ихтиман, „Сапарева баня”, „Ком“-Берковица, „Боровец”, „Рилски спортист” – Самоков и Стамболово.

Пълното класиране от стартовете в двата дни може да откриете на сайта на Българска федерация по биатлон.

От 1 до 3 март в местността „Куртово” ще се проведе и Държавното първенство по биатлон.