Хебър затрудни Левски, но загуби с 0:1

04.03.2024 19:28

ПАЗАРДЖИК. Хебър се опъна на Левски, но допусна минимална загуба с 0:1 в корав мач, който затвори 23-ия кръг на Първа лига, превръщайки се в своеобразен дуел между двамата треньори, родени в Добрич – Любослав Пенев и Николай Костов. Така "сините" са четвърти в класирането с 44 точки, а Хебър е 13-и с 23.

Като цяло гостите владееха повече топката, бяха по-настоятелни и имаха повече ситуации, но нямаха пространствата и комфорта, а борбата за топката се водеше в средата на терена. Самите положения не затрудниха особено Петър Дебърлиев - в 14-та минута Марин Петков проби по десния фланг, стигна почти до аутлинията, след което центирира в наказателното поле, където намери Патрик-Габриел Галчев, но неговият удар не намери очертанията на вратата., включително и най-чистото. В 70-та минута, когато Ван Дер Каап стреля от дистанция, но Дебърлиев внимаваше и изби мощния удар на нидерландеца в ъглов удар. В 40-та минута Левски имаше претенции за дузпа за фаул на Стилиян Тисовски срещу Фабио Лима, но главният съдия Драгомир Драганов остави играта да продължи и след това отсъди корнер за Хебър.

Играта се водеше основно в средата на терена и в нашата половина, но „зелената“ защита си вършеше добре работата, а точните дълги пасове на Тисовски и скоростта ни в атака поставяше в напрежение отбраната на столичани, макар и до почивката да нямахме точен удар към вратата на Андреев.

След почивката Любо Пенев изостри атаката и промени схемата на игра на 4-2-3-1, пускайки острието Шейх Диаманка на върха на атаката. Така таранът от Сенегал в нападение бе подпомаган от Никалъс Пенев отляво и Папазов отдясно, а зад тях бе Бастунов. Стилян Тисовски пък бе заменен от Йоан Н’зи. Шест минути след подновяването на играта, която все така изобилстваше от единоборства, Марин Петков пробва мерника си, но изстрелът му бе отразен без проблем от капитана на „гробарите“. Пенев обнови и крилата си, пускайки Збун и Кабов на мястото на Пенев и Папазов. В 59-та минута гол на Хебър след атрактивна комбинация Сеско – Кабов – Бастунов бе отменен след намесата на системата ВАР заради засада на Кабов. Съмнението, че засадата е толкова "тънка", че и ВАР не може да я види ясно, обаче остана.

В 68-а мин. още една опасна атака за Хебър по фланга с участието на Кабов изправи на нокти Пламен Андреев, който трябваше да реагира. Това накара Костов да прибегне до смени и да извърши ротации. В 71-та минута Бастунов бе изведен на отлична позиция, но пропусна. Три минути по-късно „сините“ стигнаха до гол - Фабио Лима бе намерен от резервата Патрик Мислович, обърна се и с мощен удар от дистанция отбеляза красиво попадение за 0:1. След гола хебърци така и не успяха да се върнат в мача, който имаше 7-минутно продължение. А старши треньорът Любо Пенев обяснимо възнегодува срещу отмяната на гола на Хебър.

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 43. Жоао Сеско (45 – 5. Шейх Диаманка), 7. Георги Вълчев, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 99. Георги Каракашев (89 - 8. Красиан Колев), 84. Стилиян Тисовски (45 - 75. Йоан Н’зи), 13. Архан Исуф, 10. Ангел Бастунов, 9. Николас Пенев (58 - 14 Олексий Збун), 17. Марк-Емилио Папазов (58 - 11 Атанас Кабов);

ЛЕВСКИ: 1. Пламен Андреев, 5. Килиан Ван Дер Каап, 7. Фабио Де Лима (90+2 - 20. Асен Чандъров), 8. Карлос Охене (ж.к.), 9. Рикардиньо (70 – 14. Илиян Стефанов - 90+2 - 24. Хоакин Фернандес) 10. Асен Митков (70 – 97. Асими Фадига), 11. Джавад Ел Джемили, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 50. Кристиан Димитров (ж.к.) (70 - 23. Патрик Мислович), 88. Марин Петков.