Понеделник, 29 Апр 2024

Славия си върна на Хебър и победи с 3:1

13.04.2024 19:41

СОФИЯ.  Славия победи Хебър с 3:1 в двубой от 29-ия кръг на efbet лига и така диша с една идея по-леко от конкурентите, които искат да "отлепят" от зоната на изпадащите. Славистите, които бяха по-активните в двубоя, вече са с 33 точки и на 10-то място в групата, а "зелените"са с 30 точки на 12-то място.

Още в началото на мача на стадион "Александър Шаламанов" "белите" натиснаха и в 3-та мин. Виктор Генев центрира и свали топката успоредно на голлинията, Дебърлиев не успя да се намеси и Галин Иванов засече топката и я прати в нашата мрежа. В 10-та минута Иван Минчев откри резултата след като бе намерен с пас почти по голлинията от Ертан Томбак. Минчев преодоля Дебърлиев и отбеляза за 1:0. В една от ответните атаки на пазарджиклии Шейх Диаманка се възползва от грешка в столичната защита и мигновено стреля, но встрани от вратата на Светослав Вуцов. В 33-ата минута Галин Иванов бе изведен по страхотен начин след пас зад центъра. Капитанът пое в наказателното, след което потърси Владимир Николов, който обаче бе спрян от противников защитник преди да нанесе изстрел. След това и Петър Дебърлиев трябваше да излезе далеч напред, за да избие от краката на футболист в бяло. Десет минути по-късно Николас Пенев центрира добре към наказателното на Славия, а там топката докосна главата на Владимир Николов и стигна на далечната греда до Стефан Цонков, който отблизо реализира с глава. Първоначално попадението бе отменено от Ивайло Стоянов, а ВАР потвърди решението. Оказа се, че Цонков е бил в положение на засада, което бе оспорено бурно от Любо Пенев и щаба на хебърци (това, а по-късно и ситуацията с втория гол на "белите", даде повод на Ел Голеадор след мача да каже, че отборът му е играл не срещу 11, а срещу 14 души, а стореното от съдиите определи като "наказателна акция" и "подигравка" с труда на момчетата).

След почивката първите минути пак бяха за домакините, които владееха инициативата. В 60-та мин. тимът на Златомир Загорчич увеличи аванса си благодарение на защитника Мартин Георгиев. При центриране от ъглов удар Галин Иванов надскочи „зелената“ защита, намирайки именно на бранителя, чийто изстрел направи Петър Дебърлиев безпомощен – 2:0, като остана съмнението, че Иванов извърши нарушение. Веднага след втория гол Любо Пенев смени тотално офанзивната линия, вкарвайки Кабов, Збун, Хамдиев и Каракашев на местата на Папазов, Пенев, Вълчев и Диаманка. И секунди по-късно - в 64-та мин. нововлезлият украинец вкара и върна интригата в мача. Мартин Михайлов напредна отдясно, комбинира с Олексий Збун, а той с атрактивно изпълнение матира вратаря Вуцов. Това окрили „зелените“ и те заиграха по-динамично, но 10 минути след като намалиха резултата падна ново попадение за Славия. Столичани изненадаха пазарджишката отбрана след като Роберто Райчев изведе Мартин Сораков сам срещу Дебърлиев - 3:1. В 85-ата минута Збун бе изведен отляво, той напредна в пеналтерията на "белите", след което от малък удар опита нещо между удар и центриране. Топката мина встрани от вратата на Славия.

"Славия": 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев  (66 - 93. Исак Соле), 19. Чунг Нгуен До (57 - 17.Ерол Дост), 33. Галин Иванов (к) (66 - 14. Роберто Райчев), 22. Куентин Зеедорф (38 - 9.Mартин Сораков), 10. Владимир Николов (ж.к.).
Хебър: 1. Петър Дебърлиев (к), 24. Лазар Марин, 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев (ж.к.), 75. Йоан Н`Зи, 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов (83 -   8. Красиан Колев), 7. Георги Вълчев (61 - 77. Oктай Хамдиев), 9. Николас Пенев (62  - 14. Олексий Збун), 17. Марк-Емилио Папазов (62 - 11. Атанас Кабов), 29. Шейх Диаманка (61 - 99. Георги Каракашев).