Хебър отпадна от турнира за Купата на България, Лудогорец не ни пожали - вкара още 5

02.05.2024 20:39

ПАЗАРДЖИК.  Хебър загуби с 0:5 домакинския реванш срещу Лудогорец и така с общ резултат 0:9 в двата полуфинални мача отпадна от турнира Sesame Купа на България. Очаквано разградчани диктуваха темпото в двубоя и не позволиха пазарджиклии да ги изненадат и да извадят реванша от рамката „протоколен“. Но феновете едва ли са очаквали чудо и с поведението си по трибуните показаха, че са горди от историческото достигане до тази фаза.

В първите секунди на срещата Георги Каракашев опита да изненада Падт с далечен изстрел около дъгата, но вратарят на гостите успя да улови отиващата в долния десен ъгъл на вратата топка. В 4-та минута Матиас Тисера пък изпробва рефлекса на нашия вратар Боян Загорски. В последвалия корнер Ивайло Чочев бе най-съобразителен  и с глава оплете мрежата на хебърци – 0:1. В 14-ата минута Марк-Емилио Папазов направи рейд и стреля към противниковата врата, но ударът му не бе труден за неутрализиране. Две минути по-късно Тисера излезе сам срещу Загорски след пас на Чочев, излъга стража, но се забави и Николай Николаев осуети атаката на аржентинеца. В 22-та минута Кайо Видал се възползва от грешка в състава на домакините, стигна до наказателното, а там с ляв крак преодоля Боян Загорски и вкара за 2:0. В 31-та мин. Сонко Сундберг пресече остър пас към Каракашев, но прати топката опасно близо до собствената си врата и без малко не си вкара автогол. Секунди по-късно Каракашев пробва реакциите на Падт, който изби топката от очертанията на вратата. Минута преди края на първата част Лудогорец направи резултата класически. Избитата от Спас Делев топка  стигна до Клод Гонсалвеш, който с красив шут от дистанция бе безгрешен.

На почивката Любо Пенев, който недоволстваше от липсата на продължение на първата част, направи две смени. Николай Николаев отстъпи мястото си на Богомил Божуркин, а Ангел Бастунов замени Йоан Н'зи. „Орлите“ свалиха оборотите и домакините опитваха да открият пътя към гола. В 50-та мин. Олексий Збун също пробва мерника си, но Падт улови топката. Пет минути по-късно Видал пусна голов пас на Матиас Тисера на метри от вратата, но той стреля край гредата. В 66 минута Тисера нацели напречната греда на Хебър от границата на наказателното поле, а Николас Пенев отправи удар към вратата на съперника в следващата минута. Нароченият за смяна Тисера вкара гол в 75-та мин. . той бе изведен от Тодор Неделев, излъга Загорски  и на празна врата отбеляза за 0:4, след което пое към съблекалнята. В 90-та мин. Сонко Сундебрг вкара петото попадение в мача и в нашата врата. Бившият централен защитник на Левски посрещна изчистената при изпълнениена корнер топка в дъгата пред наказателното ни поле и с топовен далечен шут неспасяемо прониза мрежата на влезлия като резерва Янков. Секунди след това Папазов създаде възможност да вкара почетен гол, но нес получи.

Хебър: 32. Боян Загорски (73 - 88. Мартин Янков), 43. Жоао Сеско, 18. Иван Дишков, 13. Архан Исуф, 99. Георги Каракашев, 44. Николай Николаев (46 -  3. Богомил Божуркин), 75. Йоан Н'зи (46 - 10. Ангел Бастунов), 84. Стилиян Тисовски, 77. Октай Хамдиев (61 - 23. Сашо Лебанов), 14. Олексий Збун  (ж.к.)(61 - 9. Николас Пенев) , 17. Марк-Емилио Папазов.

Лудогорец:1. Серджио Падт (61 - 67. Дамян Христов), 4. Динис Алмейда, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш , 10. Матиас Тисера (76 - 99. Руан Секо), 14. Дени Групер (61 - 3. Антон Недялков), 18. Ивайло Чочев , 26. Сонко Сундберг, 77. Кайо Видал (61 - 21. Рай Нашименто) , 88. Тодор Неделев (78 - 30. Педро Нареси), 90. Спас Делев.